11:08

Zemsta - Sharon Osbourne

Amber i Chelsea od dziecka były wychowywane na przyszłe gwiazdy. Wpajano im nienaganne zachowanie, dykcję oraz wysyłano na steki castingów. Ich matka gotowa była na każde poświęcenie by umożliwić im osiągnięcie upragnionego celu i ziścić w ten sposób też własne, niespełnione marzenia. Ciężka praca przyniosła w końcu efekty. Dziewczynki trafiają na szklany ekran, jednak w świecie fikcji i luksusu nic nie jest dane raz na zawsze.

Show-biznes jest brutalny. Chelsea z gwiazdy dla nastolatków staje się uzależnioną od leków alkoholiczną. Amber to z kolei wytwór producentów i maszynka do zarabiania pieniędzy. Dziewczyny nie mają chwili wytchnienia, żeby zastanowić się nad własnym życiem, w efekcie czego bardzo łatwo można nimi manipulować. Niegdyś bliskie sobie siostry, stają się w ten sposób przeciwniczkami w walce o zwodnicze pragnienia, a czasu na ratunek dla nich jest coraz mniej.

Zemsta to fabularyzowana mieszanka bogatych doświadczeń Sharon Osbourne. Ona sama, jako córka znanego z brutalnych metod prowadzenia interesów menedżera muzycznego, doskonale wie, co to znaczy wychowywać się w takim świecie. „Trzeba mieć dobrze poukładane w głowie i nie dopuszczać do siebie całego tego g...”* - mówi. Czy bohaterki jej książki będą w stanie się pod tym podpisać?

Powieść obnaża ułudy życia pod publiczkę. Jest szczera, zwariowana i bardzo pikantna – zupełnie jak jej autorka. Dochodzi w niej do kilku zaskakujących wydarzeń. Wychodzą na jaw różne sekrety z przeszłości... Nie spodziewałam się tego, ale historia jest napisana w naprawdę solidnym stylu, a liczne nawiązania do ludzi oraz wydarzeń z pierwszych stron gazet dodają jej wiarygodności.

Jeżeli lubicie mieszkankę dramatu, burleski, a przede wszystkim dobrej zabawy, to serdecznie polecam. Wystarczy, że nie zrazicie się okładką jak z taniego romansu, a Sharon z pewnością was zaskoczy.

Sharon Osbourne „Zemsta”
Ilość stron: 400
Wyd. Telbit
Ocena: 5/6
*  s. 147

13 komentarzy:

 1. Okładka właśnie raczej odpychająca, ale widzę, że mimo wszystko warto sięgnąć po tę książkę. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgadzam się, okładka raczej nie zachęca do przeczytania.Mimo tego książka na pewno warta przeczytania:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię podobne klimaty, a okładka mnie nie zraża :) Na pewno sięgnę po nią w przyszłości.

  OdpowiedzUsuń
 4. Sharon Osbourne jest znaną i odważną osobą, więc chętnie zobaczę jak sprawdziła się jako pisarka. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. no proszę... bo z wierzchu wrażenie rzeczywiście taniego romansidła :P ale mimo wszystko chyba jednak się nie pokuszę, nie moja tematyka.

  OdpowiedzUsuń
 6. Okładka, ten róż, trochę odstrasza. Ale fabuła zapowiada się interesująco. Chętnie przeczytam. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Jak napisałaś o wychowywaniu małych dzieci na przyszłe gwiazdy to mi się od razu skojarzylo z tymi konkursami małych miss... Książkę chętnie bym przeczytała.

  OdpowiedzUsuń
 8. Jestem ogromnym fanem Ozzy'ego, a nie wiedziałem, że Sharon pisze książki. Koniecznie muszę po nią sięgnąć, nawet jeśli okaże się nie do końca w moim guście :) Dzięki za polecenie i recenzję :)

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 9. Mam chętkę na tę książkę tylko ze względu na jej autorkę. Bardzo jestem ciekawa jak pisze Sharon Osbourne.

  OdpowiedzUsuń
 10. Na razie chyba nie dla mnie. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 11. Mnie okładka w ogóle nie przekonuje. Pewnie dlatego, że jest różowa a ja tego koloru nie trawie ;p. Jednak myślę, że książka jest ciekawa. Możliwe, że kiedyś się skuszę ;)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Varia czyta , Blogger