08:54

Na skraju załamania - B. A. Paris


Burza szaleje w najlepsze, widoczność jest znikoma, a mimo to skręca na drogę przez las. Tocząc się powoli błotnistą ścieżką mija zaparkowany na poboczu samochód. Mimo próby nawiązania kontaktu, siedząca za kierownicą kobieta nie daje znać czy potrzebuje pomocy czy tylko na kogoś czeka. Cass Anderson odjeżdża. Na drugi dzień w mediach pojawia się wiadomość o brutalnym morderstwie popełnionym  w okolicy.

Od tamtej pory Cass dręczą głuche telefony i czuje się obserwowana. Nękana wyrzutami sumienia zaczyna miewać kłopoty z pamięcią, a jedyne czego nie może zapomnieć, to twarzy zamordowanej kobiety, kobiety, którą spotkała wtedy na drodze...

B. A. Paris stworzyła opowieść w której domysły i pytania przejmują dowodzenie. Co tak naprawdę wydarzyło się feralnej nocy? Cz morderca widział Cass, a może to ona zobaczyła jego? Czy jej własna pamięć usiłuje obronić ją przed najgorszym?

Na skraju załamania to historia psychozy, która atakuje znienacka i zbrodniarzy, którzy dobrze się ukrywają. Autorka świetnie manipuluje faktami i nawet w momencie, gdy cała zagadka się rozwiewa, napięcie nie maleje. To zdecydowanie jedna z tych książek, w której akcja trwa do ostatniej strony, a pisarz zasłużenie zbiera pochwały.

Porywająca, z pomysłem i wreszcie nie przereklamowana. Polecam!
 
Za możliwość lektury dziękuję Wydawnictwu
 http://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazka,1740,3961,pudelko-z-guzikami-gwendy.html

B. A. Paris "Na skraju załamania"
Ilość stron: 352
Wyd. Albatros
Ocena: 5/6

6 komentarzy:

 1. Nie czytałem jeszcze poprzedniej książki autorki, ale zrobiłam to celowo. Teraz chcą zrobić sobie mini maraton i przeczytać obie książki jednocześnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. poprzedniej nie znam, ale ta jest naprawdę super. kiedyś o Dziewczynie z pociągu było głośno i mocno ją zachwalali, ale przy Załamaniu, tamta to po prostu gniot ;)

   Usuń
 2. Na pewno przeczytam tę książkę. To coś dla mnie. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wszyscy tak bardzo chwalą, może pora sprawdzić samemu :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajnie się ją czytało ale dla mnie była trochę zbyt przewidywalna.

  OdpowiedzUsuń
 5. Muszę po nią sięgnąć, juz tyle słyszałam o tej książce, że czas poznać samemu...

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Varia czyta , Blogger