09:34

Magia olewania - Sarah Knight


Rozwijaj się, doskonal, bądź najlepszą wersją siebie! Te z pozoru brzmiące niewinnie hasła, wywołują w nas codzienną presję. Kursy, ćwiczenia, ilość obowiązków, które wymagają nieustannego bycia w gotowości. Tylko po co to wszystko? Czy nie można wybrać dla siebie kilku, naprawdę istotnych dziedzin i tego się trzymać? Jeśli dom nie lśni czystością, ale jest schludny i dobrze się w nim czujesz, olej odkurzanie. W szafie ciuchy nie muszą być złożone w kosteczkę, a ty nie poczujesz się lepiej zapisując się na kolejny kurs. 

Magia olewania to umiejętność selekcjonowania obowiązków, ludzi i powinności. To wrzucenie na luz, zyskanie czasu na przyjemności. Stojąca w kontrze do Marie Kondo Sarah Knight (choć początkowo sama dała się porwać jej Magii sprzątania), namawia na odgruzowanie swego umysłu. Ta książka to wskazówki, jak zwiększyć komfort życia i przestać się bezsensownie przejmować. To przyśpieszony kurs asertywności i ustalania priorytetów. Metodologicznie nie ma w niej nic nowego, ale już samym tytułem daje ludziom sygnał, by nie popadać w obsesję. Zasada Zero Żalu pomaga wypracować optymalny środek, a nakreślenie osobistych zasad uporządkować sprawy na których nam zależy.

Doba ma 24 godziny i nie zapomnijmy, że obejmuje też czas na sen, relaks i bezproduktywność.


Sarah Knight "Magia olewania"
Ilość stron: 208
Wyd. Muza
Ocena: 4/6

6 komentarzy:

 1. Mało potrafimy ustawiać właściwą hierarchię rzeczy do zrobienia, odpowiednio przyporządkowywać im wagę, do tego dołączała się często skłonność do perfekcjonizmu i od razy organizacja życia staje się trudniejsza. Z książką, jak nadarzy się okazja, chętnie się zapoznam. :)
  Bookendorfina

  OdpowiedzUsuń
 2. Słyszałam już o tej książce i przyznaję, że mnie intryguje :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Takie książki zupełnie do mnie nie przemawiają.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zupełnie mnie nie ciągnie do tej książki, ale może to dlatego, że nie mam problemów z odmawianiem, "olewaniem" i wybieraniem najważniejszych dla mnie aktywności. ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Miła odmiana w dążeniu do nierealnej perfekcji.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Varia czyta , Blogger