10:47

Powoli - Brooke McAlary


Praktykowanie codzienności, bycie "tu i teraz". Mniej rzeczy, to mniej lęku, stresu i frustracji. Wszystko staje się prostsze, gdy to co najważniejsze umieścimy w środku. Minimalizm - temat wałkowany miliony razy u Brooke McAlary staje naturalną drogą rozwoju, a Powoli jest świetnym dopełnieniem wydanej wcześniej Prostoty.

Już na wstępie spodobało mi się zdanie mówiące nie o przedmiotach, ale o samym podejściu do sprawy. "Chodzi więc, oto, żeby odkryć, o co warto bardziej się troszczyć, a resztę sobie odpuścić". Czyli w pierwszej kolejności nie szukamy rzeczy do pozbycia się, tylko wartościujemy te, które są dla nas istotne. Lista sprawunków, które niepotrzebnie zajmują czas i przestrzeń utworzy się sama. Drugi mocny punkt Powoli to wszelkiej maści grafiki, skale i odręczne notatki, które w klarowny dla odbiorcy sposób, obrazują sedno sprawy oraz zachęcają, aby tworzyć własną strategię działania. 

Brooke McAlary ujęła mnie już Prostotą i zwyczajnie lubię jej sposób opowiada, poparty mnóstwem przykładów. Takie tytuły wprawiają nas w pewien nastrój, zachęcają aby działać oraz trzymać stały poziom motywacji. Sama chętnie do nich wracam, zwłaszcza jeśli są tak przyjemne w odbiorze, jak ta.

Generalnie książka ma pomóc wyrwać się z błędnego koła chęci posiadania - zakupu - znudzenia się i chęci wymiany. Okres jesienno-zimowy naturalnie sprawia, że więcej czasu spędzamy w domu,stąd i możliwości porządkowania stają się większe. Szkoda byłoby to zmarnować.


Brooke McAlary "Powoli"
Ilość stron: 264
Wyd. Literackie
Ocena: 5/6
Premiera: 3 października 2018

6 komentarzy:

 1. Na pewno przeczytam. Może mi się przydać w życiu codziennym wiedza, którą zdobędę z tej książki. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Czyżby odmiana bzdury chyba zeszłego roku pod nazwą hygge🤤? Zastanawiam się czy my, ludzie, jesteśmy coraz głupsi i o rzeczach oczywistych trzeba pisać a następnie czytać poradniki?

  OdpowiedzUsuń
 3. Też mi się skojarzyło z hygge, pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Cześć :) Podoba mi się Twój blog. Będę zaglądać częściej. Oby tak dalej!

  OdpowiedzUsuń
 5. Dobra lektura na zimowe wieczory

  OdpowiedzUsuń
 6. "Powoli" idealnie dopełnia "Prostotę" i jest obowiązkową pozycją dla każdego. To książka, która nie zmusza do wielkich zmian, nie powiela schematów, ale w niezwykle ciepłej narracji przypomina o tym, co naprawdę ważne. Polecamy wraz z Tobą!

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Varia czyta , Blogger