10:12

Prostota. Siła codziennych rytuałów - Brooke McAlary

"Życie jest lepsze, kiedy nie staramy się robić wszystkiego".

W dobie, kiedy cały świat możemy utrzymać dosłownie w jednej ręce, umiejętność bycia i zanurzania się w tym, co jest przed nami, coraz bardziej zanika. Pędzimy za nowym, jesteśmy zmęczeni i zestresowani ilością napływających informacji. Brooke McAlary miała już tego dość i tak, z potrzeby wyhamowania, zrodziła się Prostota.  

Prostota to mozolnie wypracowany zestaw pomysłów na to, jak ułatwić sobie życie i wrzucić na luz. To siedem sposobów, które wymagają w prawdzie czasu, wysiłku i energii, ale autorka obiecuje, że wszystko po stokroć nam się zwróci. Jej przepis na szczęście brzmi - włączmy na chwilę wielozadaniowość, odłączmy się od sieci i oczyśćmy umysł. Kiedy opracujemy idealny rytm dnia i wygospodarujemy dla siebie kilka minut, wszystko stanie się łatwiejsze.

Prostota to uroczono wydana książka pełna fotografii i dobrych rad. Dla mnie samo przebywanie z tym tytułem sprawiło, że zapomniałam na chwilę o zewnętrznym świecie, jednak treściowo niestety nie wnosi ona zbyt wiele nowego - jeśli ktoś siedzi, chociażby trochę w tematyce organizowania czasu, to właściwie powieli posiadane już informacje. Plus jednak za pogląd wytrącania z równowagi, który w pełni mnie przekonuje: "zamiast męczyć się, próbując osiągnąć równowagę, nauczcie się pochylać nad tym, co akurat teraz jest ważne. Nauczcie się świadomego wytrącania z równowagi. I - co istotne - nauczcie się te odchylenia akceptować. A tak naprawdę powinniście zostać ich zwolennikami".

Więcej prostych przyjemności + więcej uwagi, celowości = większe zadowolenie - "prawdziwa tajemnica szczęścia, to autentyczne zainteresowanie dla każdego szczegółu codziennego życia". Bądźmy przez moment tu i teraz.


Brooke McAlary "Prostota"
Ilość stron: 104
Wyd. Literackie
Ocena: 4/6
Premiera: 17.01.2018r.

10 komentarzy:

 1. treść prosta, ale za to wydanie zapowiada się wspaniale. coś idealnego na mały upominek.

  OdpowiedzUsuń
 2. Brzmi ciekawie, może się skuszę za jakiś czas. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. książka idealna na jedno popołudnie z kubkiem kawy :)

   Usuń
 3. Coraz więcej książek o prostocie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. znaleźli nowy nur po minimalizmie i hygge, a właściwie miks obu nurtów ;)

   Usuń
 4. Czytałam o tej książce wiele dobrego, więc się skuszę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Czasami mam wrażenie, że przydałby mi się taki poradnik ogarniania własnego czasu bo marnuje go na nic nierobienie :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nicnierobienie też jest potrzebne, stąd nawet wzięła się idea wytrącania z równowagi.

   Usuń
 6. Jestem już po lekturze tej książki. Bardzo mi się podobała :-) Faktycznie idealna na jedno popołudnie z kawą :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Choć "Prostota" zawiera znane być może części czytelników porady to jednak jest w nich coś więcej. Każda refleksja jest doskonale ubrana w słowa, które na nowo pozwalają odkryć to, co wydawałoby się oczywiste. Przepełnione zdjęciami wydanie sprawia, że każda chwila z nią to czysta przyjemność, więc polecamy! :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Varia czyta , Blogger