13:18

Opowiem Ci o zbrodni. Tom 2 - praca zbiorowa


Kontynuacja projektu Opowiem Ci o zbrodni. Jest to pomysł połączenia serialu z analizą morderstw, które usiłują rozpracować czołowi, polscy autorzy kryminału. Sięgają oni po dokumenty dotyczącej każdej ze spraw, analizują wątki i próbują odpowiedzieć na pytanie "dlaczego tak się stało?". 

Już przy okazji pierwszego tomu, ciekawiło mnie, jak rzeczywiście głęboko, pisarz może wniknąć w kartoteki policyjne. Czy rzeczywiście prawo dopuszcza, w ogóle taki zabieg, by osoba postronna kroczyła śladem policjanta? Odpowiedzi niestety nie znałam, ale nawet jeżeli w całym zamyśle, mniej mamy faktów niż wyobraźni, to nadal czyta się to nad wyraz dobrze.

Wojciech Chmielarz, Max Czornyj, Marta Guzowska, Małgorzata i Michał Kuźmińscy, Joanna Opiat-Bojarska oraz Katarzyna Puzyńska. Autorski skład praktycznie bez zmian, więc liczcie na wielkie emocje.


Brejdygant Igor, Chmielarz Wojciech, Czornyj Max, Guzowska Marta, Kuźmińska Małgorzata, Kuźmiński Michał, Opiat-Bojarska Joanna, Puzyńska Katarzyna "Opowiem Ci o zbrodni. Tom 2"
Ilość stron: 328
Wyd. Kompania Mediowa
Ocena:4/6

3 komentarze:

 1. Niezły zbiór. Dwa opowiadania podobały mi się nieco mniej, ale ogólnie całość wypada naprawdę dobrze.

  OdpowiedzUsuń
 2. Moje klimaty, ale jeszcze pierwszy tom przede mną.
  Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Planuję przeczytać obie części. 😊

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Varia czyta , Blogger