07:49

Opowiem Ci o zbrodni - praca zbiorowa

Opowiem Ci o zbrodni to projekt, w którym najlepsi autorzy kryminałów analizują sprawy morderstw, popełnionych w ostatnich latach w Polsce. W oparciu o akta sądowe oraz dokumenty policyjne wcielają się w rolę narratora usiłując odpowiedzieć na pytanie "dlaczego ludzie decydują się na takie kroki?".

Katarzyna Bonda, Igor Brejdygant, Wojciech Chmielarz, Marta Guzowska, Małgorzata i Michał Kuźmińscy, Katarzyna Puzyńska - sześć prawdziwych zbrodni, które wstrząsnęły krajem. Próba dostrzeżenia motywu w gąszczu poszlak. Bez ocenienia i dopuszczania emocji do głosu. 
Mi najsilniej w pamięci zapadła sprawa analizowana przez Martę Guzowską. Raz, że tyczyła się ona okolicy względnie mi bliskiej i znanej, a dwa, że autorka zrobiła to w tak wyjątkowy i przemawiający do odbiorcy sposób, że do teraz mam ciary na plecach.

Książka jest częścią projektu, który ma swoją kontynuację ma na telewizyjnym ekranie. Jeśli chcecie zobaczyć, jak piarze sprawdzili się w nowych dla siebie rolach (telewizyjnych prezenterów), koniecznie wyszukajcie program. Zapowiedzi odcinków znajdziecie m.in. na Ipla.tv.

Na początek przeczytajcie jednak książkę - według mnie warto!


Praca zbiorowa "Opowiem Ci o zbrodni"
Ilość stron: 280
Wyd. Kompania Mediowa
Ocena: 4/6

5 komentarzy:

 1. Brzmi ciekawie i chyba się skuszę. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. I ja się chyba skuszę jak Agnieszka :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Znam, polecam. Bardzo dobre.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie bardzo mnie przekonuje opis "w oparciu o akta sądowe i dokumenty policyjne". Przecież obowiązuje tajemnica śledztwa. Taki wgląd w akta jak i wiedza niektórych pisarzy:).
  Może dlatego polscy pisarze, nawet ten, co jest prawnikiem, podaje, że cyt. oskarżony zeznaje...

  OdpowiedzUsuń
 5. Brzmi ciekawie. Zapisałam sobie tytuł.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Varia czyta , Blogger