10:30

Opowieści o zwierzętach, które zmieniły świat - G.L. Marvel

Jak wiele zawdzięczamy zwierzętom? Ile wniosły swą obecnością do nauki, do sztuki? Kim jest Dolly i Łajka z pewnością wiemy, ale nie tylko czworonogi mają tu zaszczytne miejsce. Ptaki, płazy w książce pojawia się nawet ośmiornica!

Zwierzęta, które uratowały ludzi, zaistniały w nauce, pomagały udoskonalić sprzęty, które potem służyły ludziom. Jedne są prawdziwe, inne nie, a nawet jedno takie, które jednocześnie jest, chociaż wcale go nie ma :)

Każdy przykład to jedna strona tekstu dostosowanego do wrażliwości i możliwości poznawczych dziecka. Nie ma tu rzeczy strasznych ani trudnych do zrozumienia. Jest za to mnóstwo fascynujących faktów i przykładów, dlaczego warto dbać i uwrażliwiać się na innych.

"Jeżeli uwielbiasz zwierzęta, marzysz by choć raz pofrunąć niczym ptak, a twój pokój przypomina zoo, ta książka jest dla ciebie".

Polecam wszystkim młodym czytelnikom!

G.L. Marvel "Opowieści o zwierzętach, które zmieniły świat"
Ilość stron: 160
Wyd. Znak Emotikon
Ocena: 5/6

3 komentarze:

  1. Od najmłodszych lat powinno się uświadamiać właśnie, że zwierzęta to istoty czujące. Fajnie, że powstają takie książki, to może być jedna z ciekawszych pozycji dla młodszych czytelników, ale też i starsi z pewnością by się dużo dowiedzieli!

    OdpowiedzUsuń
  2. Będę pamiętała na przyszłość o tej książce, kiedy mój chrześniak będzie troszkę starszy. 😊

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Varia czyta , Blogger