08:46

Chłopiec, kret, lis i koń - Charlie Mackesy

Oto książka, którą można się zachwycić od pierwszego wejrzenia. Dedykowana dzieciom, stworzona po to by zachwycać każdego, kto weźmie ją do ręki. 

Charlie Mackesy wydając Chłopca..., wydał tytuł uniwersalny i ponadczasowy. Opowieść o dziecku, o przyjaźni, o podejmowaniu decyzji i trudnościach, jakie napotykamy w swoim życiu. I choć treść jest zdecydowanie ważna, jak nie najważniejsza w książkach, to tutaj największą siłę mają ilustracje. Odręczne, minimalistyczne, wykonane tuszem - po prostu zjawiskowe. Czego nie są w stanie wyrazić słowa, uzupełniają właśnie rysunki.

Grudzień to idealny czas, by obdarować bliskich wyjątkowymi rzeczami. Chłopiec, kret, lis i koń to bez wątpienia jedna z nich. Polecam ogromnie!

Za możliwość lektury dziękuję Wydawnictwu
 https://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazki/swiatla-wojny/

Charlie Mackesy "Chłopiec, kret, lis i koń"
Ilość stron: 128
Wyd. Albatros
Ocena: 6/6

6 komentarzy:

  1. Mimo, że dzieckiem już nie jestem, sama chętnie przeczytam tę książkę. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Myślę, że ta książka byłaby idealnym prezentem. A święta już coraz bliżej :)

    OdpowiedzUsuń
  3. "Chłopiec, kret, lis i koń" to faktycznie książka, która niesie ze sobą ponadczasowy, wartościowy przekaz. Choć jest dedykowana młodszym odbiorcom to z całą pewnością zachwyci się nią każdy, kto po nią sięgnie. Przepiękne ilustracje o sugestywnej sile i cudowne wydanie sprawiają, że to doskonały prezent na Święta i pozycja, którą po prostu warto posiadać. :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Varia czyta , Blogger