10:33

Dywan z wkładką - Marta Kisiel

Kiedy teściowa i synowa działają w zmowie, w tle musi pojawić się trup.

Terenia to księgowa, która lubi zaczynać dzień od kawy i kasztanków. Powoli wczuwać się w rytm doby, dbając o swój komfort. Wewnętrzny, jak i zewnętrzy spokój przerywa jednak nagła przeprowadzka i okoliczności życia na wsi. Wmanewrowana podstępem przez teściową w jogging, biegnie pewnego ranka resztkami tchu, aż natura nie zmusza ją by na chwilę wstąpić w krzaczki. Tak zaczynają się kłopoty i nie lada tarapaty, bo lesie leży dywan, w dywanie leży trup, a wspomniany element wystroju nie tak dawno, jak wczoraj, był jeszcze w JEJ garażu!

Kto stoi za tą zbrodnią? Poczciwy mąż, któremu puściły nerwy, rodzona córka? Jak ochronić rodzinę i wydostać się tej kabały? 

Szalona komedia, w której kobiety współpracują, kasztanki sypią się garściami, a wieś wcale nie jest taka spokojna, na jaką się wydaje. Marta Kisiel, która przyzwyczaiła mnie do książek z gatunku fantasy, równie dobrze radzi sobie z kryminałem i równie sprawnie lokuje go w krzywym zwierciadle. Jest akcja, jest zabawa, są misje bardzo karkołomne.

Jak rodzina Tawnych poradzi sobie z ludzką sajgonką? I kto finalnie okaże się winnym?  Czytajcie, nie będziecie żałować!

 

Marta Kisiel "Dywan z wkładką"
Ilość stron: 416
Wyd. W.A.B.
Ocena: 4,5/6
Premiera: 27.01.2021r.

6 komentarzy:

 1. Nie przepadam za tym gatunkiem książek, więc na ten moment odpuszczę. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam niestety podobnie jak Agnieszka. Nie przepadam nawet w formie komedii. Ale z rekomendacji skorzystam. Zapisuję "ad acta" :) Pozdrawiam po południowych zakupach z maską w tle :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja w ramach wychodzenia z czytelniczej strefy komfortu zaczęłam sięgać po komedie kryminalne - ze zdziwieniem odkryłam, że nawet je polubiłam. "Dywan z wkładką" też mi się podobał i myślę, że to początek dalszej mojej znajomości z twórczością pani Kisiel.

  OdpowiedzUsuń
 4. Komedia kryminalna. Czemu nie? :)

  OdpowiedzUsuń
 5. ja nie przepadam za komediami kryminalnymi, ale na tą chyba się skuszę

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Varia czyta , Blogger