15:45

Morderstwa i woń migdałów - Camilla Läckberg

Trzy premierowe nowele, minipowieść, wywiad z autorką oraz kurs kreatywnego pisania. Morderstwa i woń migdałów to wznowienie książki, która na naszym rynku ukazała się cztery lata temu. Teraz w rozszerzonej i znacznie ciekawszej formie, będzie cieszyć rzesze nowych czytelników.

Opowiadanie o tym do czego doprowadzić nas mogą sny, o kawie i bułkach cynamonowych, o przewrotności rzeczy martwych, a przede wszystkim o ludzkich grzechach i konsekwencjach popełnionych czynów. Krótkie historie zaskakują finałami, udowadniając, że Läckberg lubi czarne poczucie humoru.

Ale Morderstwa i woń migdałów to też zastrzyk mobilizacji dla początkującego twórcy, historia ekonomistki, która z pasji uczyniła świetnie płatny zawód. Obraz dziewczyny pełnej determinacji i potrzeby bycia najlepszą, pracowitej, inteligentnej, ale za sukces płacącej porażkami w życiu prywatny. Dwa nieudane małżeństwa, dzieci z różnych związków. Dzięki wywiadowi poznamy Camille z nowej, bardziej osobistej strony, jednak aby poznać rzeczywisty obraz jej kariery musimy czytać między wierszami. 

Ciekawa pozycja dla wielbicieli autorki oraz plus dla wydawnictwa za niewygórowaną cenę. Jest to poniekąd odgrzewany kotlet, ale w takiej konwencji jestem w stanie przełknąć go z przyjemnością. 


Camilla Läckberg "Morderstwa i woń migdałów"
Ilość stron: 240
Wyd. Czarna Owca
Ocena: 4/6

4 komentarze:

 1. heh, jak woń migdałów, to cyjanek musi być :D
  nie czytałam poprzedniej wersji, ale jakoś te skandynawskie kryminały nigdy mnie nie pociągały

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam w swojej bibliotece wszystkie książki autorki i odgrzewanego kotleta również chętnie wcisnę pomiędzy książki :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ola z książki zawsze z nami3 stycznia 2017 14:06

  Lubię Lackberg, więc chętnie uzupełnię kolekcję o nowy tytuł, nawet jeśli nowością jest tylko po części.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawią mnie nowele w jej wykonaniu i humor, którym się posługuje.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Varia czyta , Blogger