18:22

Rok królika - Joanna Bator

Czy wiesz czego pragniesz?

Julia Mrok porzuca wszystko i ucieka. Zostawia za sobą mieszkanie, kochanków oraz dotychczasowe życie, by pod zmienionym nazwiskiem udać się do Ząbkowic Śląskich. Wiedzie ją tam prasowy nagłówek o króliku grozy. Dziewczyna sądzi, że odkrywając o nim prawdę zyska inspirację do nowej książki, a przy okazji ocali życie.

Rok królika to przedziwna materia z pogranicza słowa i obrazu. Wariacja na temat tego co namacalne i tego co podpowiada nam nasza wyobraźnia. Wtrącenia na temat bliźniąt syjamskich, odnośniki do historii Ząbkowic Śląskich oraz ich niemieckiej nazwy - Frankenstein. Ileż to tajemnic potrafi skrywać przeciętna, polska mieścina. I jeszcze Julia Mrok, a właściwie Anna Karr, bohaterka ze skłonnością do przesady i o niezaspokojonych potrzebach.

Książka Joanny Bator to opowieść o wolności i poszerzaniu granic. O ucieczce, o ludziach ze skazą. Nieoczywista i przekonująca czytelnika do siebie bardzo powoli, sprawiająca, że właściwie nie wiemy na ile to wszystko nam się podoba, a na ile jesteśmy zaskoczeni kreacją.


Joanna Bator "Rok królika"
Ilość stron: 480
Wyd. Znak
Ocena: 4,5/6
Premiera: 8 grudnia 2016r.

5 komentarzy:

 1. Jestem tą książką niesamowicie zafascynowana :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Myślę, że jest to oryginalna powieść, a autorka jest znana i ceniona, więc przekonuje na plus.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bator biorę w ciemno.

  OdpowiedzUsuń
 4. Cudowna Pani Bator. Na pewno ją upoluję w nowym roku.

  OdpowiedzUsuń
 5. My również byliśmy zafascynowani tą książką :) Zafascynowani i bardzo zaskoczeni, ale taka podróż na granicy światów, w której towarzyszy Joanna Bator to czysta przyjemność :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Varia czyta , Blogger