09:27

Zniknięcie Annie Thorne - C.J. Tudor


Pewnej nocy Joe wykradł się z domu, by wraz z przyjaciółmi, przeczesać teren opuszczonej kopalni. To wtedy jego siostra nagle zniknęła. Były apele w mediach, poszukiwania, wszyscy myśleli, że wydarzyło się najgorsze, aż dziewczynka ni stąd z zowąd, nagle się odnalazła. Annie uparcie jednak milczy, o tym, co w tym czasie się stało. Nie mniej dwa miesiące później, ich ojciec rozbija się o drzewo zabijając siebie, Annie, a Joego poważnie raniąc. 

Po latach nieobecności, zatargach z prawem i z przestępcami depczącymi mu po piętach, Joe wraca do rodzinnego miasta. Zaczyna pracę jako nauczyciel w miejscowej szkole, a wszystko przez to, że w Arnhill znowu wydarzyło się coś złego, że historia Annie zaczyna się powtarzać...

Zniknięcie Annie Thorne to kolejna powieść C.J. Tudor, autorki dobrze odebranego przeze mnie Kredziarza. I podobnie, jak jej debiut, również i Zniknięcie to w głównej mierze opowieść o życiu w niewielkim miasteczku, o dojrzewającej młodzieży, kiepskich wyborach i tym, że każda społeczność ma swoje mroczne tajemnice. Mocnym elementem książki jest historia kopalni, jej ogrom oraz makabryczne znalezisko. Zresztą cały motyw przewodni balansuje na granicy wydarzeń nadnaturalnych, podsycając dodatkowo ciekawość.

Bez wątpienia C.J.Tudor to dla mnie odkrycie ostatnich miesięcy. Podoba mi się klimat jej opowieści, sposób portretowania bohaterów. Nie bez znaczenia jest też samo wydanie - okładka, jej symboliczność, prostota. Oj, już wypatruje kolejnej nowości.


C.J. Tudor "Zniknięcie Annie Thorne"
Ilość stron: 416
Wyd. Czarna Owca
Ocena: 5/6

2 komentarze:

  1. Bardzo się cieszę, że również będę czytała tę książkę. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Ta historia zaczęła mnie dość mocno intrygować, więc mam nadzieję, że znajdę na nią czas.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Varia czyta , Blogger