14:16

Współlokatorzy - Beth O'Leary

"Szukam współlokatora do jasnego mieszkania z jedną sypialnią i ze wspólnym łóżkiem (...), czynsz 350 funtów miesięcznie. Dostępne od zaraz".

Czy można wspólnie mieszkać i nigdy się nie spotkać? Dzielić nie tylko pokój, ale i łóżko, a jednocześnie być siebie obcymi ludźmi? Wychodzi na to, że można i Tiff oraz Leon są tego idealnym przykładem.

Początkowa euforia znalezienia lokum, ustępuje miejsca konsternacji, gdy maleńkim mieszkaniu nie chcą się pomieścić ich wspólne rzeczy. Co gorsza one kompletnie do siebie nie pasują (bo właściwie do czego pasuje lampa lawowa?) Sanitariusz medyczny i redaktora wydawnictwa promującego twórców diy, to połączenie z góry skazane jest na porażkę, tylko, że oni... zaczynają się dogadywać!

Współlokatorzy to lekka, rozbrajająca historia w angielskim klimacie. Wzrusza, bawi, jednocześnie wprawiając nas w dobry nastrój. Cała jej siła tkwi w oryginalnym, dobrze opisanym pomyśle - niby banalnym, ale w tej prostocie kryje się magia.

Beth O'Leary stworzyła idealny przykład wakacyjnej lektury. Szybkiej i przyjemnej, w sam raz na upały.


Za możliwość lektury dziękuję Wydawnictwu
http://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazka,46,4149,bastion.html
Beth O'Leary "Współlokatorzy"
Ilość stron: 432
Wyd. Albatros
Ocena: 4/6

4 komentarze:

  1. Książka zainteresowała mnie już w momencie zapowiedzi, a jej promocja na Targach książki, jeszcze bardziej podsyciła moją ciekawość, więc na pewno przeczytam. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Skoro tak zachęcasz to zapamiętam tytuł i może kiedyś przeczytam.

    OdpowiedzUsuń
  3. Upały na razie odpuściły niestety, ale mam nadzieję, że nadejdą za dwa tygodnie, kiedy będę nad morzem. W tym czasie ta lektura byłaby idealna.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Varia czyta , Blogger