09:20

Adwokat diabła - Andrew Neiderman


"Muszę broniąc klienta, imać się wszelkich dostępnych metod, bo gdybym tego nie robił, oznaczałoby to, że nie wykonuję dobrze swojej pracy". 

Wysoka pensja, służbowe mieszkanie, biuro z widokiem na Manhattan - wszystko wydaje się być tak idealne, że aż przeczy logice. Jednak, gdzie wielkie marzenia spełniają się od ręki, tam na ogół bywa jakiś haczyk. Czy Kevin przeczuwa dokąd zaprowadzi go ta posada i kto będzie jego nowym szefem?

Aż trudno uwierzyć, że to pierwsze wydanie Adwokata diabła w naszym kraju. O filmie słyszał chyba każdy, ale poznać oryginał tej historii oficjalnie można dopiero teraz. I co tu dużo mówić - powieść jest rewelacyjna, a przede wszystkim zupełnie inna niż film. Reżyser zaczerpnął z niej tylko motyw przewodni. Akacja, wydarzenia, nawet nazwisko bohatera są zupełnie inne, o finale nie wspominając (sic!). Jeśli znacie adaptację na pamięć, to spokojnie czytajcie dalej i tak każda strona będzie dla was niespodzianką.

Andrew Neiderman stworzył ponadczasową opowieść z brawurową akcją i scenami na których obgryziecie wszystkie paznokcie. Zaskakuje, szokuje, trzyma w napięciu plus jest pięknie zilustrowana. Tego nie można przegapić!


Andrew Neiderman "Adwokat diabła"
Ilość stron: 336
Ocena: 5/6
Wyd. Vesper

2 komentarze:

  1. Skoro różni się od filmu, to chętnie przeczytam, bo nie chciałabym czytać historii, którą już znam :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Varia czyta , Blogger