13:32

Ciemność nad miastem - Adam Christopher

Przeszłość, teraźniejszość, przyszłość. Los Jima Hoppera zdawał się nie oszczędzać. Nim stał się naczelnikiem policji w Hawkins, pracował w Nowym Jorku jako gliniarz, detektyw w wydziale zabójstw. Wcześniej służył w Wietnamu, jednak powrót do rodzinnego miasta, wiązał mu się ze zbyt dużym przeskokiem między realiami wojny, a sennością Hawkins. I tak w Nowym Jorku został go rok 1977, w którym wszystko zaczęło się zmieniać. 

Na terenie miasta grasuje seryjny morderca. Okalecza on swoje ofiary za pomocą pięciu cięć, tak, że tworzą one zaplanowany wzór, odwróconą pięcioramienną gwiazdę. Dodatkowo na miejscu każdej zbrodni pozostawia on kartę z symbolem. Obecnie znaleziono trzy: koło, krzyż i trzy faliste linie.

Czemu mają służyć te rytualne zbrodnie? Kto za nimi stoi i czy Hopper wraz ze swoją latynoską partnerką, zdołają ująć mordercę?

Ciemność nad miastem, to coś więcej niż historia Jima Hoppera. Autorowi wbrew pozorom, udało się stworzyć ciekawy kryminał, który autentycznie wzbudza emocje. Otwarcie przyznaje, że naczelnik to jedna z moich ulubionych postaci w Stranger Things, stąd możliwość poznania jego przeszłości, już sama w sobie, była dla mnie zachętą, a gdy okazało się, że Adam Christopher zrobił to w takiej formie - no... mnie to kupuje.

Ciemność nad miastem to książka przewyższająca swoją poprzedniczkę - Mroczne umysły. Wciąga, magnetyzuje, sprawia, że czekam na więcej.


Adam Christopher "Ciemność nad miastem"
Ilość stron: 460
Wyd. Poradnia K
Ocena: 5/6

3 komentarze:

  1. Jestem zainteresowana lekturą tej książki. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Na początku trzeciego sezonu Jim Hopper był niezrównanym źródłem komizmu ;) Mimo że absolutnie nie popieram metod wychowawczych zaprezentowanych przez niego w pierwszych odcinkach, to przejście ze sceny, jak je śniadanie, do tego, jak jedzie samochodem i śpiewa You Don't Mess Around With Jim, naprawdę mnie rozbawiło :)

    OdpowiedzUsuń
  3. "Ciemność nad miastem" to książka, która faktycznie wciąga i trzeba przyznać, że spodoba się prawdopodobnie także tym, którzy nie oglądali jeszcze serialu. Być może będzie też zachętą, by poznać telewizyjną produkcję. Zdecydowanie polecamy wraz z Tobą! Idealna pozycja na wakacje!

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Varia czyta , Blogger