13:29

Totalna magia - Alice Hoffman


Gillian i Sally to właściwie dwa, przeciwległe sobie żywioły. Gillian jest szalonym lekkoduchem, kochającym długo spać, za to Sally od zawsze ma wszystko dopięte na ostatni guzik. Jest obowiązkowa i pracowita. Bohaterki dzieli właściwie wszystko, łączy natomiast... siostrzana miłość.

Dom przy ulicy Magnolii, miejsce świetnie poznane w Zasadach magii, znowu tętni życiem. Ciotki, Franny oraz Jet, opiekują się siostrami po stracie rodziców. Wspierają dziewczyny w ich wyborach, dając im dużo swobody, a jednocześnie uczą, że magia nie jest zabawką. Kto jednak sam się nie sparzył, temu trudno to pojąć i tu zaczyna się rozwijać fabuła historii.

Opowieść o sile rodzinnych więzi, o stracie, postępowaniu wbrew przejętym zasadom oraz wierze, że to co dobre, jeszcze do nas przyjdzie. Alice Hoffman krzepi serca dowodząc, że dzięki wsparciu bliskich osób jesteśmy wstanie ze wszystkim sobie poradzić, szczególnie, gdy potrafi się rzucać zaklęcia oraz magiczne uroki.
 
Totalna magia to książka dorównująca klimatem swej poprzedniczce, choć solidarnie uprzedzam, że w film oparty na jej motywie, ma w sobie znacznie więcej magnetyzmu oraz tajemnic. Akcja również sporo się od siebie różni, stąd choć obie rzeczy wypadają ciekawie, to adaptacja zostawia po sobie lepsze wrażenie. 

Urokliwa historia z odrobiną dłużyzn (szczególnie w połowie). Idealna na spokojny czas w oparach świeżo parzonej kawy. Polecam fanom realizmu magicznego.
 
Za możliwość lektury dziękuję Wydawnictwu
 https://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazki/swiatla-wojny/


Alice Hoffman "Totalna magia"
Ilość stron: 320
Wyd. Albatros
Ocena: 4/6

6 komentarzy:

 1. Lubię takie książki. Tytuł sobie zapisuję, ale jeszcze przede mną "Bieguni" Olgi Tokarczuk. Ślę serdeczności z okolic Krakowa - u nas pada śnieg z deszczem :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ooo Tokarczuk. uwielbiam od czasu gdy lata, lata temu przeczytam jej Ostatnie historie. cudowna kobieta, genialna pisarka. na mnie wciąż czekają Księgi Jakubowe...

   Usuń
 2. Świetna recenzja, ale tym razem, to nie moje klimaty czytelnicze. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Film jest jednym z moich ulubionych!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nicole i Sandra... idealnie dobrane do swej roli.

   Usuń
 4. Tym razem nie dla mnie. Przynajmniej nie teraz :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Varia czyta , Blogger