10:24

Magazyn - Rob Hart


Futurystyczna wizja współczesnego świata. Opowieść o rzeczywistości sprowadzonej do zamkniętego obszaru Chmury – firmy, która choć daje możliwość zarobku i zamieszkania w niej, to wymaga od swych pracowników absolutnego podporządkowania. w Chmurze wszystko jest pod nadzorem i mimo, że mało komu takie życie się podoba, to na zewnątrz czeka wyłącznie wymarły świat, dotknięty globalnym ociepleniem.  

Kiedy alternatywa na przetrwanie jest praktycznie żadna, nikt nie zamierza wybrzydzać. Walka o posadę w Chmurze trwa w najlepsze, a jednymi z kandydatów są Paxton oraz Zinnia - dwoje bohaterów, którzy mocno namieszają w uporządkowanej strukturze firmy... 

Magazyn to kolejna powieść w klimacie post apokalipsy, jednak tym razem bliższej jej do klasycznego science-fiction, niż obyczajowego thrillera, który próbuje zobrazować alternatywną przyszłość. Preferuję książki bardziej skupione na ludziach, niekoniecznie na technicznych aspektach wizji. doceniam rozmach historii, tylko, że to co miało ją wyróżniać - skrupulatność i drobiazgowość opisów, w główniej mierze sprowadziło ją na manowce. Narracja Harta jest mało dynamiczna, rozwleczona, o ciągnącym się w nieskończoność wstępie nawet nie wspominając.

Szkoda, bo po wielu entuzjastycznych recenzjach liczyłam na coś więcej. 


Rob Hart "Magazyn"
Ilość stron: 496
Wyd. W.A.B.
Ocena: 3/6

5 komentarzy:

  1. Dziękuję za treściwą recenzję. Jednak po recenzji - nie będę mieć jej w planach .

    OdpowiedzUsuń
  2. Raczej nie planuję czytać tej książki. 😊

    OdpowiedzUsuń
  3. Po przeczytaniu Twojej recenzji nie sięgnę po tę książkę. Dzięki Tobie uniknę rozczarowania :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Varia czyta , Blogger