08:26

Dziennik 29 - Dimitris Chassapakis [interaktywna gra książkowa]


Książka będąca grą, a może to gra będąca książką? Jakkolwiek by ma to nie spojrzeć, nigdy nie miałam czegoś takiego w ręce. Klasyczna oprawa, tajemnicze znaki, ryciny, mroczne symbole. Pomysł, wydanie, koncepcja - no co tu dużo mówić - HIT!

Do wzięcia udziału w zabawie potrzebny jest egzemplarz Dziennika 29, ołówek oraz najlepiej komputer podłączony do internetu. Cała idea zadania opiera się na odkryciu, co się stało z grupą badaczy, którzy natrafili na ślady obcej cywilizacji. Ich tajne prace trwały przez dwadzieścia osiem tygodni, aż do momentu, gdy w kolejnym po prostu zniknęli. Jedyny ślad po nich to właśnie ten dziennik, pełen tajemnych zapisków. 

Autorem pomysłu jest Dimitris Chassapakis, który bazując na powyższej historii stworzył tak naprawdę, zbiór zagadek których rozwiązanie wymaga od nas przede wszystkim kreatywności, a dopiero potem wiedzy. Zaginamy, obracamy, rysujemy... spotkanie z Dziennikiem to lekcja otwierania umysłu i wybiegania poza szablony. Jedyne czego mi brakowało, że po wejściu na stronę nie rozbrzmiewa żadna, podbijające emocje muzyka. Podkład rodem z Indiany Jonesa, albo gry z gatunku RPG byłby tu idealny.

Marzec to dla mnie miesiąc odkrywania nowych rzeczy, a Dziennik 29 jest chyba jedną z najciekawszych. Gorąco polecam!


Dimitris Chassapakis "Dziennik 29"
Ilość stron: 144
Wyd. Fox Games
Ocena: 6/6

4 komentarze:

Copyright © Varia czyta , Blogger