13:15

Dziewczynka z atramentu i gwiazd - Kiran Millwood Hargrave


Isabella żyła może i skromnym, ale pełnym miłości życiem. Mieszkała w krytej strzechą lepiance wraz ze swoim ojcem, kartografem oraz zgrają wiernych zwierząt. Pewnego dnia, w królewskim sadzie znalezione zostaje ciało jej koleżanki ze szkoły. Gubernator, władający tą krainą, natychmiast wprowadza godzinę policyjną, a ludzie starają się odnaleźć winnego. Wielu jednak czuje, że zło zamieszkało na wyspie Moya wraz z pojawieniem się nowej władzy. Słusznie czy też nie, wydają na Gubernatora osąd i zatapiają jego statek. 

Dalszy przebieg zdarzeń sprawia, że Isabella nie tylko pozostaje sama, ale jeszcze musi wyruszyć innym na ratunek. Przebrana za chłopca dołącza do grupy śmiałków wkraczających na Zaginione Ziemie.

Kiran Millwood Hargrave stworzyła książkę o przyjaźni i odwadze, która myślę, że spodoba się nie tylko dorastającym dziewczynom. Isa jest bardzo waleczna i oddana sprawie. Nie boi się sięgnąć po ostrze, ani zapuścić się w nieznany nikomu las. Autorka, bazując na elementach dobrze znanych z baśni, kreuje swój własny, wielowymiarowy świat. Jest w nim klasyczna walka dobra ze złem, jednak utraciła ona swój wyrazisty, czarno-biały charakter. Nie wiemy, co się właściwie stało, ani komu można zaufać. Wraz z bohaterką wkraczamy w nieznane, nasłuchując czy ktoś nie skrada się za naszym plecami.

Dziewczynka z atramentu i gwiazd to przyjemna lektura, przemycająca tu i ówdzie różne ciekawostki na temat kartografii. Bawi, wzrusza, a przede wszystkim - pozostaje w pamięci.

Kiran Millwood Hargrave "Dziewczynka z atramentu i gwiazd"
Ilość stron: 270
Wyd. Literackie
Ocena: 4/6
Premiera: 03.04.2019 r.

3 komentarze:

Copyright © Varia czyta , Blogger