08:16

Zakochany przez przypadek - Yoav Blum

Jest kreatorem przypadków. Tajnym agentem, którego zdanie polega na aranżowaniu określonych sytuacji, lub jak to kwieciście nazywają: "rozpalaniu iskry po stronie przeznaczenia". Mówiąc po ludzku, Guy tak zmienia elementy otoczenia, by zrealizować do z góry założony cel: sprawić by ktoś się zakochał albo odkrył w sobie pasję. Śmiało można rzec, że to pewnego rodzaju wysłannicy szczęścia, choć są sytuację w których, żeby dostrzec pozytywy, trzeba odczekać dobrych parę lat.

Kiedy Guy wpada w oko Emilly, koleżance po fachu, ta stara się zaimprowizować ich romantyczne spotkanie. Chłopak oczywiście jest oburzony całą inscenizacją, jednak czy można przeciwstawić się przeznaczeniu (szczególnie jeśli jest ono starannie zaplanowane)?

Książka Yoavo Bluma to wbrew pozorom powieść, która bardzo silnie skłania nas do refleksji. Ta lekka na pierwszy rzut oka komedyjka, uruchamia procesy w których zaczynamy dostrzegać, jak wiele elementów nie zależy od nas i jak wiele możliwości, otwierają przed nami kryzysy. Czasami gwałtowne wywrócenie życia do góry nogami, czyni więcej dobrego, niż spokojne dążenie do celu.

Trójka bohaterów, trzy różne typy osobowości. Wspólne spotkania, opowiadania, przemyślenia. Na starcie trudno mi się było w to wszystko wdrożyć. Początek historii przypomina zbiór opowiadań, ale w momencie zapoznania się z "muszkieterami", całość nabiera rozpędu.

Zakochany przez przypadek to oryginalna i naszpikowana przesłaniem opowieść o szczęściu, które sami możemy projektować. Serdecznie polecam.

Za możliwość lektury dziękuję Wydawnictwu
 http://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazka,1754,4018,gra-singli.html


Yoav Blum "Zakochany przez przypadek"
Ilość stron: 304
Wyd. Albatros
Ocena: 4/6

5 komentarzy:

Copyright © Varia czyta , Blogger