09:43

Ty - Caroline Kepnes

Zazwyczaj staram się robić od odwrót - najpierw poznać książkę, a dopiero potem jej adaptację. W przypadku Ty, wszystko odbyło się na odwrót i bezpośrednio wpłynęło na lekturę książki.

Joe Goldberg dla ukochanej jest w stanie zrobić wszystko. Szykuje dla niej niespodzianki, pilnuje aby nic złego się jej nie stało, skrzętnie usuwa wszelkie trudności, jakie stają na ich wspólnej drodze. Brzmi to niczym opis księcia z bajki, jednak nasz książę skrywa w sobie bardzo mroczną stronę. Fascynację, jaką Joe obdarza Beck, śmiało można nazwać obsesją, a wszystkie jego ruchy... prześladowaniem. 

Książka Caroline Kepnes mrozi krew w żyłach nie tylko postacią głównego bohatera, ale przede wszystkim informacjami, jakie jest on w stanie pozyskać z wpisów zamieszczanych w social mediach. W wielu przypadkach nie potrzeba specjalnych umiejętności, aby kogoś zmanipulować, a niczego nieświadomy nadawca komunikatu, sam sprawdza na siebie kłopoty.

Powieść można określić mianem dusznej i niepokojącej. Na pewno jeśli ktoś nie zna motywu historii, wywrze ona na nim większe wrażenie, jednak kojarząc zdarzenia z serialu, napięcie w wielu przypadkach znika. Mimo to Kepnes włożyła w historię kawał dobrej roboty, a zawód Joe (księgarz) dodatkowo łechtał moje serce.


Caroline Kepnes "Ty"
Ilość stron: 496
Wyd. W.A.B.
Ocena: 4/6

10 komentarzy:

 1. Serial bardzo mi się podobał. Sądzę, że książkę też chętnie przeczytam. Również wolę najpierw czytać, potem oglądać, ale jak miał on swoją premierę, nikt nie mówił, że to na podstawie książki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja również nie zwróciłam na to uwagi, ale wtedy jeszcze nikt nie planował jej nawet tłumaczyć.

   Usuń
 2. Na pewno przeczytam, a potem obejrzę serial. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. To zdecydowanie jedna z najlepszych książek, które przeczytałam w tym roku :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. oj zapada w pamięć, tego nie można jej odmówić.

   Usuń
 4. Oglądałam serial teraz pora na ksiązkę. Wiem, że kolejność raczej nieodpowiednia jednak już nie mam wyboru ;P

  Czytanka na dobranoc

  OdpowiedzUsuń
 5. "Ty" wywołuje to doskonale znane uczucie napięcia, gdy z każdą stroną atmosfera staje się coraz bardziej gęsta. Warto po nią sięgnąć przed serialem, ale nawet po jego obejrzeniu książka zasługuje na uwagę. Duszno, niepokojąco, dziwnie i bardzo wciągająco. :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Varia czyta , Blogger