08:44

Ciche dni - Abbie Greaves


Maggie znajduje się w śpiączce farmakologicznej po tym, jak usiłowała popełnić samobójstwo. Zapytany o powody takiej decyzji mąż, nie wie, co ma odpowiedzieć. Od pół roku nie rozmawiali ze sobą i unikali się, mimo życia pod jednym dachem. Taki stan rzeczy jest niczym innym, jak konsekwencją tego, co wcześniej zrobił. 

Dziś, czuwając przy jej łóżku, Frank, postawia się otworzyć i od początku opowiedzieć, jak to było i co sprawiło, że podjął taką decyzję. Wraca do chwili, gdy się poznali, jak miało się pojawić ich wspólne dziecko, a potem jak wszystko to rozsypało się niczym domek z kart...

Ciche dni to opowieść o małżeństwie, o strachu i oczekiwaniach, których nie jesteśmy w stanie spełnić. To życie ludzi, którzy zamiast komunikacji wybrali izolację oraz samobiczowanie się. Opowieść o smutku, samotności, straconych nadziejach. Jeśli ktoś doszukiwał się w niej choćby śladów thrillera to będzie zawiedziony. Ciche dni to książka raczej psychologiczna, skupiona na głównych bohaterach, gdzie właściwie nie ma momentu przełomowego, a czyta się ją jak najlepszy dreszczowiec.


Abbie Greaves "Ciche dni"
Ilość stron: 320
Wyd. Muza
Ocena: 4/6
Premiera: 15 kwietnia 2020

5 komentarzy:

 1. Wkrótce będę również czytała tę książkę i jestem jej bardzo ciekawa. 😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. czekam na wrażenia. mnie zaskoczyła faktem, że to nie jest typowy thriller.

   Usuń
 2. Jestem ogromnie ciekawa tej książki. Zarys fabuły bardzo mnie zaintrygował. Już bym chciała wiedzieć, co tam się podziało. Lubię bardzo takie psychologiczne powieści, a do tej zachęciły mnie już dwie inne recenzje. Niestety nie wiem kiedy nadarzy się okazja do lektury.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Varia czyta , Blogger