06:59

Sekretne życie pisarzy - Guillaume Musso

Urocza wyspa na Morzu Śródziemnym. Odizolowana od świata i dbająca skrupulatnie o swoją niezależność. Oto azyl, gdzie mieszkańcy są spokojni o swój dorobek, gdzie drzwi są zawsze otwarte, a wszyscy od lat dobrze się tu znają. To z racji poszanowania prywatności, przenosi się na nią słynny pisarz na emeryturze - Nathan Fawles. Niestety sielanka jest krótkotrwała. Pewnego dnia wyspą wstrząsa popełnione na niej morderstwo, a pewna dociekliwa dziennikarka, zdaje się aż za bardzo interesować życiem pisarza. 

Sekretne życie pisarzy to książka pełna zwrotów akcji i okoliczności, które wgniatają w fotel. To z jednej strony kryminał, z innej nieco obyczaj, okraszony dodatkowo czarnym humorem. Sporo tu faktów z pracy wydawcy (i systemu odrzucania większości książek), a jednocześnie jest to też ciekawe spektrum autorskiego życia oraz pojawiającej się w nim twórczej niemocy.

Guillaume Musso potrafi zadziwiać i przykuwać uwagę. Jego powieści są trudne do zdefiniowana oraz skutecznie unikają kategoryzacji, co mnie osobiście bardzo do niego przekonuje.

Za książkę dziękuję Wydawnictwu Albatros.

Guillaume Musso "Sekretne życie pisarzy"
Ilość stron: 288
Wyd. Albatros
Ocena: 5/6

4 komentarze:

 1. Książkę mam w swojej biblioteczce, ale jeszcze jej nie czekałam. Na pewno to zrobię. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeszcze nie czytałem, aczkolwiek mam w planach. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawa jestem tej książki. Zarys fabuły bardzo do mnie przemawia. Dawno temu czytałam inną książkę Musso i jakoś mi się dłużyła niemiłosiernie. Nie była zła, ale nie potrafiłam się w nią "wgryźć". Ponieważ była z biblioteki i zbliżał się termin zwrotu, oddałam nie doczytawszy. Może to dobra okazja by dać autorowi jeszcze jedną szansę...

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie czytałam jeszcze żadnej powieści Musso, więc chciałabym to zmienić, jednak nie mam ochoty na tę historię.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Varia czyta , Blogger