13:45

Wihajster czyli przewodnik po słowach pożyczonych - Michał Rusinek

Michał Rusinek na tropie! 
 
Rynek, ratusz, tapczan, fotel. Taca, cukier, szkoła, szałas... Oto słowa przybyłe do nas z dalekich krain, znane w językoznawstwie, jako zapożyczenia. Skąd się wzięły, jaki kraj jest ich ojczyzną i co to właściwie jest ten cały wihajster?
 
Oto mała książka o ogromnym wnętrzu, pełnym ciekawostek oraz językowych tajemnic. Są w niej słowa ładne, i te o nieco szemranej opinii. Jest pięknie pachnąca herbata, głośny mikser, nielubiany szpital i śmierdzący stolec. Jest masa zabawy, szczypta zdumnienia oraz całe godziny radości! 
 
Wihajster podzielono na tematyczne działy, by łatwiej się w nim odnaleźć, a głównej mierze pewnie po to, by pięknie go zilustrować (odpowiada za to siostra autora - Joanna Rusinek). Treść zamyka indeks słów, które z Polski wyemigrowały do naszych sąsiadów, bo słowa lubią się zmieniać i za nic mają państwowe granice. 
 
Wihajster to zbiór krótkich definicji, skrywający w sobie masę informacji oraz dociekliwej pracy, bo to tylko na pozór książka dla dzieci - jestem przekonana, że ten zbiór zadziwi wszystkich, i dużych i małych!
 

Michał Rusinek "Wihajster czyli przewodnik po słowach pożyczonych"
Ilość stron: 60
Wyd. Znak Emotikon
Ocena: 5/6
Premiera: 16.09.2020 r.

5 komentarzy:

 1. Coś dla mnie. Będę mieć na uwadze :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo lubię takie językowe smaczki. Z wielką chęcią zajrzę do tej książeczki. Myślę, że jej lektura może być frajdą dla małych i dużych. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie przepadam za tego typu książkami, ale wydaje mi się, że z tą byłaby świetna zabawa :D

  http://weruczyta.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeśli znajdę w mojej bibliotece to przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Varia czyta , Blogger