20:12

Książka o miłości - Małgorzata Halber, Olga Drenda

O bliskości, małżeństwie, kotach, wymianie ubrań, Tinderze, o lgnięciu, tyranii, świadomym wyborze.

Autorki wspominają swoje relacje z innymi ludźmi, a jednocześnie zapraszają do własnej sentymentalnej podróży. Do lat 90-tych, korespondencyjnych przyjaciół, do złotych myśli. To książka o moich doświadczeniach, rzeczach, których nie rozumiałam (lub zrozumieć nie chciałam).

Niedostępność potęguje stan zakochania... 
Marzenia są częścią stanu zakochania...

Cudowne jest to, jak zacieśniają się nasze relacje, mimo że komunikacja jest jednostronna - dziewczyny mówią, my słuchamy - jesteśmy w tym cali, razem z nimi, z ich przeżyciami, z NASZYMI przeżyciami. Z każdą stroną dystans się skraca, sprawiając, że tematy z luźnych stają się bardziej poważne. Zaczynamy rozmową o flircie i marzeniach, a potem wkraczamy na trudniejszą drogę problemów, zagrożeń, przemocy oraz chorób.

Ta książka jest tak prawdziwa, naturalna. Tak bliska, zabawna, edukująca, ale nie w szkolnym znaczeniu, tylko otwierająca umysł, poszerzająca nasze spojrzenie. Mówiąca: hej, my też często nie dajemy rady, popełniamy błędy, ale to jest normalne. Ważne by rozumieć, przegadać to i próbować dalej.

Tu każdy rozdział wywołuje przemyślenia, domaga się komentarza. Czytając zapisałam aż trzy strony obserwacji i teraz usiłuję zebrać je w w spójną całość. (czy skutecznie?)

Polecam i zapraszam. Jutro o 18.00 na profilu Empik.com odbędzie się premiera książki. Jestem pewna, że Olga i Gosia najlepiej o niej opowiedzą. 


Małgorzata Halber, Olga Drenda "Książka o miłości"
Ilość stron: 336
Wyd. Znak Literanova
Ocena: 5/6
Premiera: 25 listopada 2020

4 komentarze:

 1. Ciekawa propozycja na zimowe wieczory . Serdecznie pozdrawiam !

  OdpowiedzUsuń
 2. Naprawdę zachęcająca premiera. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. "Najgorszy człowiek na świecie" bardzo mi się podobał, więc ta książka to MUST HAVE.

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubie książki w tym klimacie

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Varia czyta , Blogger