16:11

Naturalnie dla zdrowia - Agnieszka Cegielska

"Droga po zdrowie wymaga ciągłej pracy, rozwoju, transformacji. Pokazuje nam, że jeżeli nie będziemy zmian na lepsze dokonywać, to prócz tego, że staniemy w miejscu, możemy też zachorować(..) Co oznacza zdrowie? Oznacza właściwie równowagę - nawet jeżeli będziemy spożywali najzdrowszy pokarm i będziemy oddychać najświeższym powietrzem, a jednocześnie będziemy siadać do stołu z ludźmi, którzy generują w naszym życiu stres, to nic nie posłuży nam tak jak powinno". 

Agnieszka Cegielska we wstępnie do swej książki idealnie oddaje jej charakter. Naturalnie dla zdrowia to opis holistycznego podejścia do zachowania równowagi w naszym ciele. Książkę stanowi zapis czternastu rozmów  ze specjalistami z najróżniejszych dziedzin: osteopatii, fizjoterapii, rozwoju osobistego, terapii ciała, medycyny, psychoterapii, mikroodżywiania, a nawet radiologii onkologicznej.  

Bardzo spodobała mi się wykorzystana tu forma luźnej rozmowy, przez którą poznajemy nie tylko specyfikę danego podejścia, ale i co za jego pomocą możemy osiągnąć. Pomaga to otworzyć się na nowe możliwości, poznać dziedziny o których nie miało się pojęcia. To również zastrzyk dobrej energii, pozytywna motywacja oraz ciepło i spokój płynący z tekstu.


Nawyki stające się formą higieny i dbania o siebie. Prostota, świadomość tego, co dobre i wartościowe. Ukojenie dla duszy i ciała.

 
Agnieszka Cegielska "Naturalnie dla zdrowia"
Ilość stron: 280
Wyd. Burda Książki
Ocena: 5/6


4 komentarze:

 1. Jestem zaintrygowany. Wędruje na moją "listę do przeczytania". Przesyłam pozdrowienia.

  OdpowiedzUsuń
 2. Sięgam czasem po takie książki. W tej przekonuje mnie tematyka i to, że została napisana w formie luźnych rozmów. Chętnie dowiem się z niej czegoś nowego. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mimo bardzo ciekawej i zachęcającej recenzji, ta książka mnie nie kusi. 😊

  OdpowiedzUsuń
 4. Z pewnością to ciekawa publikacja, z której można dowiedzieć się sporo interesujących rzeczy....

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Varia czyta , Blogger