10:23

Dieta 7 hormonów - Sara Gottfried

 

Od wielu lat temat hormonów jest mi bardzo bliski. Przerobiłam już wiele książek o tej tematyce i gorąco mogę polecić Hormony. Odzyskaj równowagę w 14 dni - Magdaleny Wszelaki, a od teraz także Sposób na hormony - Sary Gottfried. Przy czym pierwszy tytuł jest prostszy w odbiorze i skupiony na konkretnym działaniu, za to drugi jest bardziej rozbudowany, merytoryczny i jest prawdziwą kopalnią wiedzy. 

Znajdziecie w nim opisy najważniejszych zaburzeń hormonalnych, ich przyczyny, metody przeciwdziałania, a także charakterystykę poszczególnych hormonów, obszerny dział badawczy i przykłady z życia pacjentek Sary Gottfried. 

Dieta 7 hormonów to kolei dopełnienie pierwszej książki, będące konkretnym wskazówkami na temat tego jak warto i jak należy się odżywiać, aby odzyskać równowagę w swoim ciele, a przy okazji gubić zbędne kilogramy. Program zawiera siedem "resetów hormonalnych" odpowiadających poszczególnym substancjom: estrogenowi, insulinie, leptynie, kortyzolowi, hormonom tarczycy, hormonowi wzrostu oraz testosteronowi. Na każdy z nich oddziałujemy określoną dietą przez wskazaną ilość dni. 

I o ile z merytoryczną warstwą nie mam w tej książce problemu, o tyle do pozycji konkretnych jadłospisów już tak, i to wiele. Trzy posiłki dziennie z czego dwa płynne. Mała objętość jedzenia, niski poziom tłuszczy... nie zwiastuje tu sukcesu. Uważam, że śmiało można było to zrobić lepiej i skomponować pięć sycących i wartościowych kompozycji, które w niczym nie zaburzały by resetowego programu. 

Ciekawa pozycja dla osób, które chcą lepiej poznać swój organizm i które siedzą już trochę w temacie hormonów. Warto też przed lekturą dowiedzieć się nieco o zdrowym sposobie odżywiania i zasadach prawidłowego komponowania posiłków pod względem makroskładników. Wówczas dieta ułożona według sugestii Sary będzie nie tylko skuteczna, ale przede wszystkim prosta do utrzymania. 

 

Sara Gottfried "Dieta 7 hormonów"
Ilość stron: 368 
Wyd. Znak
Ocena: 4/6

6 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawa publikacja - mnie też zależy na zdrowym odżywianiu ( z różnych względów). Poszukam w formie e - booka. Ja np. do minimum ograniczam cukier i sól, ale nie ze wszystkich posiłków da się te "dwie białe śmierci" wyrzucić . Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Koniecznie muszę zapoznać się z tą publikacją.

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam u kogoś już post na temat tej książki i tu powtarza się to samo na temat chudnięcia :) Zostane rpzy swoich BeActivach bo nakupowałam ich... praktycznie mam każdy numer, ale jeszcze ani razu nie ruszyłam gazet tylko odkładałam je systematycznie na półkę zaraz po kupieniu :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Brzmi ciekawie, pewnie by mi się przydała. Może kiedyś zajrzę. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Temat, który mnie interesuje. Choć... mój lekarz zalecił pięć posiłków, w tym jeden może być płynny... Pozostanę przy jego zaleceniach, choć urozmaiceń diety chętnie poszukam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetny wpis, z chęcią przeczytam więcej

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Varia czyta , Blogger