09:14

Kornel i przyjaciele - kawiarnia, księgarnia, antykwariat


Na skrzyżowaniu ulicy Sejmowej z Głęboką, znajduje się w Cieszynie magicznie miejsce. Już sama witryna nasuwa skojarzenia z Harrym Potterem i szalonym księgarzem, a w środku czekają jeszcze większe niespodzianki i powody do zachwytu. Stare przedmioty, antresola, zapach kawy i miliony książek poupychanych w dosłownie każdym kącie. Oto Kornel i przyjaciele kawiarnia, księgarnia, antykwariat, przestrzeń do której chce się powracać.


Kawiarnia powstała na początku tego roku, ale dała już o sobie znać nie tylko na rynku gastronomicznym czy księgarskim, ale przede wszystkim kulturalnym. Organizowane są w niej spotkania autorskie, wystawy, wieczorki dyskusyjne. Właściciele dopiero się rozkręcają i myślę, że nadchodzący sezon jesienno-zimowy, udowodni dopiero na co ich naprawdę stać. Gośćmi lokali byli m.in. Anna Dziewit-Meller, Michał Rusinek, Marta Fox i Marek Koterski.


Powód do narzekań mam tylko jeden, od mojego domu Kornel oddalony jest o blisko 60 kilometrów, więc wizyty w nim będą sporadyczne, nie zmienia to jednak faktu, że takie miejsca warto i trzeba promować. Zwłaszcza, że kawę mają równie smaczną co wystrój, a ceny niewygórowane. 

Menu   I   Facebook   I   Wydarzenia

* wpis nie jest w żaden sposób sponsorowany, to tylko efekt zachwytu :)

18 komentarzy:

 1. Ale cudnie! Byłam w Cieszynie, ale nie wpadłam do tego miejsca! Koniecznie muszę to nadrobić; ja do Cieszyna mam ok. 90 km niestety :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. mnie ratuje ekspresówka, do BB jakieś 15 minut, a potem z półgodziny szybkiego ruchu. jak na mieście nie ma korków do godziny jestem - szkoda, tylko że paliwo nie jest tańsze.

   Usuń
 2. Gdyby tylko miała z 200km bliżej chętnie bym zajrzała. Super jednak, że promujesz takie miejsca, kawiarnia jest nieziemska!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. przypadek, że szukałam w Cieszynie bankomatu z ING :)

   Usuń
 3. Kornela mam prawie pod nosem - 17km, a ciągle wizyta kończy się tylko na zamiarze. Po prostu skandal. Koniecznie muszę to w końcu zmienić!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. czekam na grafik spotkań autorskich - myślę, że do końca roku jeszcze raz się u nich pojawię.

   Usuń
 4. Jak tylko będą w Cieszynie odwiedzę to miejsce :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ojej... jakie cudowne miejsce! Ja tam chcę!

  OdpowiedzUsuń
 6. Piękne miejsce :D Mogłabym tam mieszkać :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo, bardzo chciałabym tam zajrzeć. Wygląda pięknie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. cały Cieszyn to piękne i przyjemne miasto. czekam, aż podobne miejsce pojawi się w Bielsku lub Oświęcimiu - miałabym o niebo bliżej.

   Usuń
 8. Varia, nawet jeśli byłby to tekst sponsorowany to nie ma się czego wstydzić,bo WARTO promować właśnie takie miejsca, a nie tylko komercję!!! Pojadę, mimo że mam kawał drogi, już się boję:).

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Varia czyta , Blogger