08:10

Kolorowa rewolucja - Dagny Thurmann-Moe


Współcześnie otacza nas bezbarwność. Miasta płowieją, bo inwestorzy boją się wykorzystywania na elewacjach odważnych kolorów. Stonowanie się ubieramy, w naszych wnętrzach rządzą głównie biele i szarości, a przecież barwy potrafią oddziaływać na nasze zachowanie. Jedne pobudzają, inne sprzyjają kontemplacji, każdy wywiera jednak określony wpływ i generalnie źle się czujemy, kiedy otoczenie pozbawione jest dodatkowych bodźców wzrokowych. 

Dagny Thurmann-Moe o barwach, ich wpływie na nasze samopoczucie oraz systemach oznaczania. wie chyba wszystko. Kolorowa rewolucja to przykład tego, jak skrupulatnie, a zarazem przystępnie opowiedzieć o kolorach i ich zastosowaniu. Mamy tu rozdział poświęcony wnętrzom, odzieży, a nawet motoryzacji!

Biorąc się za Kolorową rewolucję nie oczekiwałam niczego konkretnego. Obstawiałam, że będzie to kolejna książką o wszystkim i o niczym, ale co zaskakuje mnie podwójnie - tak się nie stało. W natłoku przeciętnych ostatnio lektur, Kolorowa rewolucja odznacza się zarówno treścią, jak i wydaniem. Jest przyjemna dla oka, naszpikowana przykładami i pozwala wiele rad odnieść do własnej osoby.

Jeśli ciekawi Cię psychologia, architektura i ogólne możliwości wykorzystania barw, jest to lektura dla Ciebie.

Dagny Thurmann-Moe "Kolorowa rewolucja"
Ilość stron: 176
Wyd. Agora
Ocena: 5/6

8 komentarzy:

 1. Jestem psychologiem i bardzo ciekawi mnie ta pozycja.:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Widząc zapowiedzi tej książkami, miałam te same myśli, że to nic konkretnego. Teraz mam ochotę do niej zajrzeć - zdecydowanie wierzę w siłę kolorów!

  OdpowiedzUsuń
 3. Mnóstwo można u ciebie znaleźć takich przyjemnych dla zmysłów książek :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wreszcie trochę mniej bieli ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie do końca jest to mój gatunek, ale jeśli wpadnie mi w ręce to przeczytam. ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie znam tej książki, ale chyba muszę się z nią zapoznać ;-) :-) Wygląda kusząco :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Boskie zdjęcia i kolory i książkę też chcę.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Varia czyta , Blogger