07:49

Wszystkie życia Hedy Lamarr - Marie Benedict


Hedwig Kiesler to świetnie zapowiadająca się aktorka, zyskująca coraz większe uznanie sceny teatralnej.

Tuż po jednym ze spektakli, Heda zaczyna otrzymywać kwiaty od cichego wielbiciela. Dość szybko wychodzi na jaw, że to prezent od Fritza, mężczyzny znanego głównie z handlu bronią oraz współpracy z Mussolinim. Mimo towarzyszących Hedzie obaw, ich relacje stają się coraz bardziej poufałe, aż w końcu Fritz prosi ją o rękę. Jak potoczą się losy młodej żydówki i zwolennika faszystowskiej polityki? Czy taki związek może przetrwać w świecie, naznaczonym ideologiczną wojną?

Marie Benedict polubiłam od chwili przeczytania Pani Einstein - fabularyzowane biografii kobiety z której los, okrutne sobie zadrwił. I tak, biografie to zdecydowanie najmocniejszy punkt jej twórczości. Nie inaczej jest z Hedą Lamarr. Jej nazwisko do tej pory było mi kompletnie nie znane i pewnie dalej żyłabym w nieświadomości jej osiągnięć, gdyby nie ta książka.

Trudno oceniać czyjeś życie i doświadczenia, ale z takim "bagażem" ta powieść nie mogła się nie udać. Marie Benedict stworzyła piękną i wielowymiarową historię o determinacji, odwadze i niezapartej chęci odwetu. Gorąco polecam, bo nie tylko słowa mają moc!

Marie Benedict "Wszystkie życia Hedy Lamarr"
Ilość stron: 320
Wyd. Znak Horyzont
Ocena: 5/6

5 komentarzy:

 1. O, coś dla mnie. Dzięki za recenzję.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam tę książkę ochotę przeczytać.:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Trzeba przyznać, że Marie Benedict ma niesamowity dar przenoszenia biografii do klasycznej fabuły. "Wszystkie życia Hedy Lamarr" faktycznie nie mogła się nie udać i to tytuł, po który zdecydowanie warto sięgnąć - szczególnie podczas kilku długich wieczorów, bo książka wymaga odrobiny uwagi. Polecamy wraz z Tobą!

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam tę panią. Jej książki są świetne!

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Varia czyta , Blogger