09:36

Żywica - Ane Riel

Maleńka wyspa, odcięta od lądu wąskim przesmykiem. To tu, daleko poza granicami ludzkiego wzroku, żyje rodzina Liv. Rodzina prosta, nie potrzebująca wiele więcej, prócz spokoju i swobody. Żyjąca wedle własnych zasadach, często odmiennych od powszechnie przyjętych norm.

Wiele narzędzi wytwarzają sami, hodują zwierzęta, jedynie po żywność Jens Haarder zajeżdża do miasta. Niestety nastaje dzień w którym jego matka składa mu niezapowiedziana wizytę. Tak w uporządkowany świat Jensa wkrada się chaos, a życie i śmierć, otrzymują nowe znaczenie...

Żywica to thriller psychologiczny. Opowieść o izolacji, zagubieniu, świecie w którym dziecko żyje według fantazyjnych, niemalże bajkowych zasad. W tym świecie nie brakuje miłości, ale i makabryczne czyny są na porządku dziennym.

Ane Riel stworzyła książkę, w której emocje czuć w każdym jej zdaniu. W tym świecie śmierć jest czymś nie tyle naturalnym, co stanowi po prostu jeden z wyborów. Autorka w sposób niezwykle łatwy pisze o rzeczach trudnych, brutalnych, a jednocześnie niewinnych, bo przecież nie jest winą Liv świat, w jakim ją wychowano.

Spodziewałam się opowieści o życiu rodziny, czegoś z tajemnicą, ale rollercoaster, jaki zafundowała mi autorka, przekroczył wszelkie granice.  Żywica to ciekawa i nieoczywista książka. Podobała mi się - bardzo.

Ane Riel "Żywica"
Ilość stron: 280
Wyd. Zysk i S-ka
Ocena: 5/6
Premiera: 21.01.2020 r.

5 komentarzy:

 1. Lubią takie emocjonalne Rollercoastery, więc chętnie przeczytam. 😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. pozornie książka jakich wiele, a tym czasem wgniata w fotel. bardzo.

   Usuń
  2. Też polecam. Te opisy zbieranych przedmiotów, ta tragedia, a zarazem niewinność. Super książka.

   Usuń
 2. Po takiej rekomendacji ciężko teraz jej nie przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Varia czyta , Blogger