09:02

Slow Life - Joanna Glogaza


Równowaga między czasem pracy i odpoczynkiem jest podstawą zdrowego funkcjonowania. Niestety obecnie szum informacyjny skutecznie utrudnia nam wyłączenie się i regenerację. Joanna Glogaza w przejrzysty i co ważne, chwytliwy dla czytelnika sposób, stara się temu zaradzić, dając nam kolejny impuls do działania.

Idea slow life to życie w swoim tempie i w zgodzie z własnymi przekonaniami. Nikt nie wie lepiej, co daje nam radość i spełnienie niż my sami, dlatego autorka rozważania rozpoczyna działem o poszukiwaniu pasji i tym, co czytelnika po godzinach pracy może zainteresować. Czytając o grach terenowych i szydełkowaniu trochę się przeraziłam, że cała książka będzie tak skonstruowana, zapominając, że ludzie cierpią na brak wolnego czasu, a nie jego nadmiar. Na szczęście był to zaledwie wstęp do tematu, a zagadnienia o organizacji dnia i pracy (plus motywujące wywiady) wypełniają książkę po same brzegi.

Slow fashion Joanny Glogazy byłam oczarowana. Mnóstwo zaznaczonych fragmentów i użytecznych wskazówek, sprawiły, że w dziedzinie mody był to pierwszy, użyteczny dla mnie poradnik. Slow life z założenia jest bardziej „rozmydlonym” tematem, jednak autorka skutecznie odnosi się do konkretów, co sprawia, że druga pozycja jakością w niczym nie ustępuje debiutowi.

                                                                                                                         Książkę kupisz na
Joanna Glogaza „Slow life” 
Ilość stron: 272
Wyd. Znak
Ocena: 5/6

7 komentarzy:

 1. Ostatnio słowo 'slow' często się pojawia, ale ten tytuł zwrócił moją uwagę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. po modzie na "mini" zrobiła się moda na "slow", niby to przejściowe, ale ważne że z korzyścią dla odbiorcy ;)

   Usuń
 2. Bardzo lubię bloga Asi, a po "Slow Life" na pewno sięgnę. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dziewczyna wie dokąd zmierza i to jest jej siła.

   Usuń
  2. I jeszcze projektuje fajne piżamy :)

   Usuń
 3. Szczerze mówiąc dla mnie to oczywista oczywistość, nie zamierzam sięgać po rady, jak mam spędzać czas wolny. Co do fashion to będę ubierała się jak lubię. Zupełnie nie dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie wszyscy potrafią wygospodarować dla siebie czas wolny, zaskakujące jak wielu ludzi na pytanie o pasję albo hobby nie wie co odpowiedzieć.

   Usuń

Copyright © Varia czyta , Blogger