08:22

Fotografia kulinarna dla blogerów - Matt Armendariz; Sztuka fotografowania. 60 pomysłów na lepsze zdjęcia - David duChemin


Moja przygoda z blogowaniem rozpoczęła się siedem lat temu i w raz z upływem czasu, coraz częściej w moich wpisach zaczęły pojawiać się fotografie. Pierwsze zdjęcia są tragicznej jakości, jednak metodą prób i błędów udało mi się osiągnąć całkiem zadowalające efekty. Dziś przychodzę do was z dwoma nowościami, z pomocą których wasza podróż po świecie fotografii możne stać się prostsza i znacznie przyjemniejsza niż moja osobista droga. 

Sztuka fotografowania oraz Fotografia kulinarna dla blogerów to dwie świetnie dopełniające się pozycje. Pierwsza krok po kroku przeprowadzi was przez wszystkie aspekty profesjonalnej fotografii, pomoże rozgryźć sprzęt, właściwe ustawienia, techniczne szczegóły. Druga to z kolei czysta praktyka i porady, jak w warunkach domowych poradzić sobie ze złym światłem czy ustawieniem danego przedmiotu.

W zależności od tego czy wolicie wiedzę podaną w pigułce czy preferujecie szerokie podejście do tematu, każda z książek w 100% spełni swoje zadanie. Mi osobiście najbardziej do gustu przypadła Fotografia kulinarna i spora w tym zasługa wydania oraz skupienia na żywym przykładzie - lwią część książki stanowią zdjęcia, więc od razu wiemy o czym jest mowa - jednak, patrząc na ilość merytorycznej wiedzy, David duChemin pozostawia swojego poprzednika daleko w tyle.

Sądzę, że warto w obecnych czasach pochylić się nieco na tym tematem, bo po co skazywać się na przypadek, gdy piękne zdjęcie można zrobić za każdym razem.Zajrzyj do książek: 
KLIK      KLIK

Matt Armendariz "Fotografia kulinarna dla blogerów"
Ilość stron: 196
David duChemin "Sztuka fotografowania. 60 pomysłów na lepsze zdjęcia" 
Ilość stron: 280
Wyd. Helion
Ocena: 5/6

5 komentarzy:

 1. Taki poradnik przydałby mi się :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ola z książki zawsze z nami8 marca 2017 11:03

  Fotografia kulinarna dla blogerów wygląda przepięknie!

  OdpowiedzUsuń
 3. Wygląda rewelacyjnie! Istne arcydzieło :-) Mam już ochodztę na samą myśl. Pozdrawiam i gratuluję

  OdpowiedzUsuń
 4. Cudowny pomysł na prezent dla adeptów fotografowania :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zdjęcia robię tylko telefonem, ale trochę dodatkowej wiedzy na pewno by nie zaszkodziło :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Varia czyta , Blogger