07:21

Adios kilogramos - Katarzyna Błażejewska-Stuhr, Magdalena Chorębała

Od klientki Katarzyny Błażejewskiej do szczęśliwej kobiety, dumnej ze swojego ciała. Tak Magdalena Chorębała rozpoczęła walkę o dobre samopoczucie oraz zdrowie, a cała jej "przygoda" i zdobyte doświadczenie, znalazły się w książce Adios kilogramos.

Ta pozycja to kompleksowy plan odchudzania zawierający dietę i ćwiczenia na dziewięćdziesiąt dni dla osób początkujących i średniozaawansowanych. Krok po kroku opisuje niezbędne badania, które należy zrobić na starcie, pomiary obwodów, które w które w gorszych momentach będą mobilizować do działania, a także garść rad i ciekawostek opracowaną przez ekspertów. 

Adios kilogramos to nowość, która moim zdaniem, świetnie trafi do odbiorców w średnim wieku.  Ludzi, którzy nie pędzą za modą i lubią proste sprawdzone rozwiązania. Tu zarówno bohaterka jest w wieku moich rodziców, jak również ćwiczenia zostały dobrane tak, by nawet osoba zupełnie początkująca, nie miała z nimi problemów. Autorzy nie zapomnieli też o dzienniku postępów oraz hasłach motywacyjnych, które dzień po dniu towarzyszą wykonywanej pracy. 

Mi do gustu najbardziej przypadły przepisy, choć brakowało mi osobnej rozpiski kaloryczności każdego nich. Plany żywieniowe skomponowane zostały na każdy miesiąc z osobna, jednak ich bilans podano tylko jako dzienne 1500, 1700 i 2000 kcal, co w gruncie rzeczy nieco utrudnia, samodzielnie ich przeorganizowanie. Ćwiczenia też są z gatunku tych lekkich i na chwilę obecną, akurat dla mnie mało wymagających, jednak ogólny koncept książki oceniam na plus.

Adios kilogramos to dobra baza startowa dla osób w ogóle niezapoznanych z tematem i bojących się współczesnych "królowych fitnessu", których plany treningowe są kondycyjnie zbyt zaawansowane. 


Katarzyna Błażejewska-Stuhr, Magdalena Chorębała "Adios kilogramos"
Ilość stron: 276
Wyd. Zwierciadło
Ocena: 4/6

4 komentarze:

 1. ... idealna lektura na wiosnę 😉☺ ...

  OdpowiedzUsuń
 2. Ola z książki zawsze z nami20 marca 2017 07:40

  Dla młodych jest wiele ciekawych tytułów, więc dobrze, że powstają i te dla nieco starszych odbiorców.

  OdpowiedzUsuń
 3. Osobiście nie skorzystam, jestem z gatunku tych co się lubię porządnie zmęczyć.

  OdpowiedzUsuń
 4. Książka może względna, ale tytuł ma koszmarny.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Varia czyta , Blogger