11:08

Sekrety roślin - Anne-France Dautheville


"Fascynujące sekrety wszystkiego, co zielone".

Nie tak dawno odkrywałam tajemnice podwodnych stworzeń, a dziś przychodzę do was z nowością o niekończącej się krainie roślin. 

Anne-France Dautheville w swej skromnych rozmiarów książeczce, przechadza się po świecie pełnym chlorofilu, liści i gałęzi. Pokazuje jak kwiaty kochają, gdy się do nich mówi, udowadnia, że burak jest silniejszy od bomby. Przez miliony lat rośliny uczyniły z naszej Ziemi planetę pełną życia, a lista rzeczy, które im zawdzięczamy jest nieograniczona. 

Jednak Sekrety to nie tylko ciekawostki, to również kawał historii planety oraz garść botanicznych wiadomości. Ogólnie sam pomysł i struktura książki wypadają na plus, ale uwagi mam do zbyt wielkie skrótowości. Przypuszczam, że każda z informacji zyskałaby na przekazie, gdyby ubrać ją w w bardziej rozbudowaną historię, lub tak jak Morten A. Strøksnes, snuć opowieść i w jej akcję wplatać poszczególne anegdoty. 

Pamiętajcie by nie zasypiać w cieniu chlebowca i uważać na oczy, gdy zbliżacie się do rzeżuchy - a celem dowiedzenia się co, jak i dlaczego? - zapraszam do lektury :)


Anne-France Dautheville "Sekrety roślin"
Ilość stron: 146
Wyd. Literackie
Ocena: 4/6
Premiera: 16 marca 2017r.

5 komentarzy:

  1. Lektura niekoniecznie do mnie przemawia, ale jak znajdę w bibliotece, to zajrzę do niej z ciekawości, może akurat mnie zaintryguje.

    OdpowiedzUsuń
  2. Dla fanów botaniki super sprawa. Ja z roślinami jakoś tak średnio żyję - kwiaty się u mnie w domu coś nie trzymają :(

    OdpowiedzUsuń
  3. Oglądałam ostatnio w księgarni - piękne ilustracje ją w środku.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Varia czyta , Blogger