09:16

Szczypta magii - Michelle Harrison


Oto Betty, Fliss i Charlie, trzy siostry, których życie naznaczyła klątwa. Gdyby nie chęć złamania domowych zasad oraz nocna próba ucieczki z wyspy, Betty pewnie jeszcze długo nie dowiedziałaby się, że Wronoskała to nie tylko ich dom, ale poniekąd również i więzienie. Za sprawą zaklęcia rzuconego przed wiekami, kobiety, które spróbują stąd wyjechać, umrą o zachodzie słońca...

Wraz z przekleństwem, siostry otrzymują jednak coś jeszcze. Trzy magiczne przedmioty, przynależne każdej z nich. Są to narzędzia codziennego użytku i każdy posiada inną moc, nazywaną szczyptą magii. Czy z ich pomocą zdołają złamać zły urok, a może sprowadzą na siebie jeszcze większe kłopoty?

Książka Michelle Harrison zabiera nas w niezwykły świat wiedźm i rodzinnych sekretów. Pełno w niej przygód, pytań oraz niebezpieczeństw kryjących się za rogiem, przy czym siostrzana miłość przezwycięża wszelkie trudności. Autorka wie, jak zaciekawić młodego czytelnika, trzymać go w napięciu, a zarazem nie straszyć bez powodu (mimo to o sielankowej historii nie może być mowy!). 

To baśń, która urzeknie starych i młodych. To opowieść, gdzie dobro musi walczyć ze złem, a pewien czworonożny bohater, zapadnie wszystkim głęboko w pamięć. 

Michelle Harrison "Szczypta magii"
Ilość stron: 400
Wyd. Literackie
Ocena: 4/6

4 komentarze:

 1. Moja koleżanka na pewno się zainteresuje tą historią. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Pierwsze co nasuwa mi się kiedy patrzę na zdjęcie to piękna okładka. Niestety klimat książki jest daleki od moich upodobań. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Kusi mnie ta książka odrobinkę, choć nie czytuję już od dawna fantastyki. To chyba sentymenty. Bo z tego co piszesz, fabuła mocno wpisuje się w moje młodociane upodobania literackie. ;) A na pewno przeurocza jest okładka. Nie mogę się na nią napatrzeć. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mnie również kusi ta książka, i to bardzo. Piękna okładka, a i dobra fantastyka zawsze jest w cenie. A jutro Pełnia Księżyca :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Varia czyta , Blogger