07:13

Bez pożegnania - Agnieszka Lingas-Łoniewska

Bez pożegnania to kontynuacja losów Pauliny i Piotra, bohaterów powieści Bez przebaczenia. Tym razem autorka, która nie ucieka od tematów trudnych oraz bolesnych, dotyka kwestii związanych z zespołem stresu pourazowego. Nie od dziś wiadomo, że żołnierz wracający z wojny przywozi ze sobą nie tylko bagaż przedmiotów, ale przede wszystkim emocji i doświadczeń związanych z polem bitwy. Wszystko to oddziałuje na niego i na najbliższą mu rodzinę, i właśnie na tym koncertuje się akcja powieści.

Tak jak ostatnio, również i teraz książka przeczytała się właściwie sama. Słowa uznania ślę do autorki za umiejętność prezentowania trudnych tematów, przy jednoczesnym zachowaniu lekkości pióra oraz nośności samej historii. 

Tym samym, jeśli szukacie czegoś dobrego, co pozwoli oderwać myśli od codzienności, a jednocześnie przybliży wam warunki pracy wojskowego, to polecam. Wciąż jest to powieść z elementami romansu, ale wnosząca na ten gatunek na znacznie wyższy poziom.


Agnieszka Lingas-Łoniewska "Bez pożegnania"
Ilość stron: 320
Wyd. Burda Książki
Ocena: 4/6

6 komentarzy:

 1. Na pewno przeczytam tę książkę. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Krótko i na temat. Fajny tekst. Książkę Bez przebaczenia czytałam kilka dobrych lat temu. Po tę jeśli będę miała okazję też chętnie sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajnie, że autorka dobrze poradziła sobie z oddaniem problematyki przeżywania stresu pourazowego. To nie jest łatwy temat.

  OdpowiedzUsuń
 4. Przypadła mi do gustu, choć bardziej podobała mi się pierwsza część :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie wiem jeszcze kiedy, ale przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Recenzja brzmi zachęcająco. Będę mieć na uwadze :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Varia czyta , Blogger