07:31

Dlaczego oczy kota świecą w nocy? - Dorota Sumińska


Dzieci kochają zadawać pytania, a wszelkie rozwinięcia zdań zaczynające się od: po co, dlaczego i jak? zdają wylewać się z nich bezustannie. Nie na wszystkie znamy jednak odpowiedź, i nie wszystkie potrafimy łatwo wytłumaczyć. Tu z pomocą przychodzi Dorota Sumińska, która wespół z Joanną Żero stworzyła piękną i fascynującą książkę o zwierzętach.

Dlaczego oczy kota świecą w nocy? zachwyciło mnie od pierwszej strony - publikacja zgrabnie leży w dłoni, jest bajecznie kolorowa, wydana dużym drukiem i co najważniejsze - ciekawa również dla dorosłych. Psy, muchy, koty, zebry... każde stworzenie ma swoje pięć minut, a podjęte tematy dla dzieci będą na pewno fascynujące. Odpowiedzi nie są mocno rozbudowane, pobudzają jednak ciekawość i sprawiają, że młodzi czytelnicy będą je potem drążyć samemu.

Moja przygoda z Dorotą zaczęła się od telewizji, i chociaż na szklanym ekranie rzadko już gości, to znajdowanie jej kolejnych nowości w księgarni, sprawia mi ogromną radość.

Dlaczego oczy kota świecą w nocy? to sympatyczna książeczka nie stroniąca od trudnych pytań i spraw ostatecznych. Prostym językiem przybliża ważne zagadnienia i zwyczajnie cieszy nasze oczy.  


Dorota Sumińska "Dlaczego oczy kota świecą w nocy?"
Ilość stron: 96
Wyd. Literackie
Ocena: 5/6
Premiera: 07.05.2015r.

18 komentarzy:

 1. Będę miała na uwadze:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Cudowna oprawa graficzna, a pytanie w tytule bardzo intrygujące, choć nie kupię, to z chęcią bym przejrzała w księgarni, bo sama nie znam odpowiedzi na to dlaczego oczy kota świecą w nocy XD

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jak zajrzysz do niej w księgarni, to na pewno całą przeczytasz - odpowiedzi są krótkie, ale pytania ciekawe również dla dorosłych ;)

   Usuń
 3. Rzeczywiście bardzo ładna :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dlaczego oczy kota świecą w nocy? By straszyć właścicielkę, która w nocy przemyka po mieszkaniu :))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. z książki dowiesz się też dlaczego kurczaki są żółte, a pies merda ogonem :))

   Usuń
 5. Z innej beczki:) Zapraszam Cię do współudziału w wyzwaniu:) Nówka-sztuka, ledwo co wyszło spod klawiatury:) http://tu-sie-czyta.blogspot.com/2015/05/celuj-w-zdanie-moj-debiut-wyzwaniowy.html
  Pozdrawiam,
  Sylwia:)
  Swoją drogą książka jest świetnie wydana!

  OdpowiedzUsuń
 6. Wygląda naprawdę przyjemnie. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Idealna pozycja dla dzieciaków, które kochają zwierzęta. No i dzięki dużym literom już siedmiolatki mogą spróbować czytać samodzielnie. Moje pociechy są zachwycone tą książką. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo fajen ilustracje, przyjemna ta książeczka :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. mądra, przyjemna i dopracowana, jak wszystko co tworzy pani Dorota.

   Usuń
 9. Ja bym z chęcią przeczytała, od razu widać, że to ciekawa książka :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Varia czyta , Blogger