07:04

Domowy wyrób alkoholi. Kompendium

No dobra, tym razem coś z zupełnie innej beczki. Takiego wpisu na moim blogu jeszcze nie było. Jak wiecie, uwielbiam ładnie wydane książki, często niektóre pozycje kupowałam głównie przez przykuwającą uwagę okładkę, inne, aby delektować się ich wizualną zawartością. W tym wypadku, połączyłam poniekąd estetykę z prezentem.

Domowy wyrób alkoholi, jak sama nazwa mówi, to pozycja poświęcona wszelakim trunkom, które w zaciszu domowym możemy sami wyprodukować. Od razu zaznaczam, że nie propaguję tu alkoholu jako takiego, gdyż ta pozycja to przede wszystkim świetna podróż przez świat, w którym mocne odurzenie i kac nie jest myślą przewodnią. Lektura Domowego wyrobu alkoholi łączy w sobie potrzebną wiedzę z ciekawymi przepisami, które są tutaj główną atrakcją.

Przemierzamy świat wina, miodów pitnych, wódek wytrawnych i gatunkowych, przez nalewki, domowe piwa kończąc na jakże popularnym ostatnio cydrze. Wszystko to ubrane w estetyczne zdjęcia, zgrabną formę tekstu, a co najważniejsze przepisy, które raz zachwycają prostotą, a kiedy indziej wielorakością i złożonością godną prawdziwego gorzelnika. W dużej mierze napotykamy po drodze alkohole, które w małych ilościach pomogą nam przy chorobie czy też poprawią zimą krążenie. Mimo iż książkę ofiarowałam swojemu mężowi, to bardzo chętnie zawieszałam na niej oko i powiem szczerze, aż zachciało się samemu działać. Zrobić jakiś likier, przelać do niewielkiej buteleczki i sprezentować znajomym, jako niekonwencjonalny prezent.

Jeśli interesuje was tematyka domowego wyrobu alkoholu, mająca na celu urozmaicenie naszego imprezowego menu, to na pewno książka przyniesie wam wiele radości. Polecam głównie na prezent, gdyż prezentuje się bardzo efektownie i na pewno obdarowana osoba będzie zaskoczona.

Opracowanie zbiorcze "Domowy wyrób alkoholi. Kompendium"                                   Książkę kupisz na
Księgarnia BookMasterIlość stron: 356
Wyd. Dragon
Ocena: 5/6

6 komentarzy:

Copyright © Varia czyta , Blogger