07:36

Rzecz o ptakach - Noah Strycker


Kolejna książka z kategorii "poznajmy tajniki przyrody". Noah Strycker przybliża nam w niej ptasie zwyczajnie i tak samo, jak opisywany niedawno Peter Wohlleben, ukazuje ich podobieństwo względem ludzi, a nawet aspekty, w których te zwierzęta mocno nas przewyższają. 

Oceniając tytuł przez pryzmat, chociażby wspomnianego wcześniej Duchowego życia zwierząt, Rzecz o ptakach wypada o niebo lepiej. Strycker ma świetny dystans do siebie oraz opisywanej przyrody. Potrafi zaskoczyć, rozśmieszyć, a przy tym rozbudzić ciekawość i przekazać wiele nowych informacji. Nie bez znaczenia jest też język wypowiedzi - swobodny, uniwersalny, a miejscami niemalże poetycki, co już samo w sobie świadczy o emocjonalnym podejściu do zwierząt.

Rzecz o ptakach to książka, której walory naukowe i estetyczne są nie do podważenia. Zdecydowanie najlepszy tytuł w serii.


Noah Strycker "Rzecz o ptakach"
Ilość stron: 336
Wyd. Muza
Ocena: 5/6

8 komentarzy:

 1. Zachęciłaś mnie! Do tego te zdjęcia. Raj dla oczu.
  http://kruczegniazdo94.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Ola książki z nami9 czerwca 2017 08:35

  Piękne wydanie. Chętnie poznam je bliżej.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nigdy dość książek o zwierzętach. Po pszczołach myślę, że i Ptaki mnie zachwycą.

  OdpowiedzUsuń
 4. Pszczoły, mrówki, drzewa. Podoba mi się ten trend. Teraz z chęcią poczytałabym o ptakach, tym bardziej, że przekonujesz takimi pięknymi zdjęciami :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Obiecuję sobie, że nadrobię wiedzę o ptakach, bo w szkole nie uważałam na lekcjach:-) Wokół domu mam sporo drzew i koncerty są codziennie, a ja nie odróżniam głosów.

  OdpowiedzUsuń
 6. Książka prezentuje się wspaniale. Jednak nigdy nie ciągnęło mnie do poszerzania wiedzy przyrodniczej (być może to mój błąd), więc i ta lektura mnie nie kusi.

  OdpowiedzUsuń
 7. Zainteresowałaś mnie ksiązką i to bardzo :) Z pewnością przeczytam. Zapraszam: https://agataczytaiopisuje.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. Lubię takie książki. Zaciekawiłaś mnie :-) Ja mogę się podzielić swoją ulubioną książkę - "Zatrzymać dzień". Opisuje prawdziwą historię. Jej treść oraz sposób wydania są inne niż wszystkie, wręcz zaskakujące. Trudno się od niej oderwać. Serdecznie polecam :-)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Varia czyta , Blogger