20:17

Jeździec miedziany - Paullina Simons


Stworzona z rozmachem opowieść o miłości w czasie II Wojny Światowej. Losy Tatiany i Aleksandra w okupowanym przez Niemców Leningradzie, to kolejny dowód na to, jak wielkim talentem Paullina Simons została obdarzona. Przekonuje mnie w tej książce wszystko: postacie, groza, przemiana, jaka w bohaterach następuje. Myślę nawet, że zmiany w osobowości, to sedno sukcesu tej sprawy.

Mamy pogrążonego w żałobie ojca, siostry kochające jednego mężczyznę. Głód, niebezpieczeństwo i wierność swoim przekonaniom, miastu, rodzinie. Wojna zmienia system wartości. Chleb staje się złotem, a przyjaciel słabym ogniwem. Nie ma prawa, nie ma sprawiedliwości, czy ma szansę przetrwać zatem miłość? 

Na temat Jeźdźca Miedzianego napisano już wszystko, mogę więc jedynie dodać, iż żałuję, że tak późno się za niego zabrałam. Cudowna, zachwycająca serce i umysł proza.

* Tytuł ukazał się w ramach Kolekcji Paulliny Simons, o której pełną informację znajdziecie na stronie Literia.pl.


Paullina Simons "Jeździec miedziany"
Ilość stron - tom 1: 400; tom 2: 336
Wyd. Ringier Axel Springer
Ocena: 6/6

6 komentarzy:

 1. Moja kuzynka się właśnie nią zachwyca. Będę musiała koniecznie ją przeczytać, tyle pozytywnych opinii nie bierze się znikąd. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. O wojnie lubię czytać, jednak pod kontem wyłącznie cierpienia ludzi i ich doświadczeń. O miłości w czasach wojny - nie przepadam.
  http://kruczegniazdo94.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. To faktycznie proza,która na długo pozostaje z nami...

  OdpowiedzUsuń
 4. Mogę tylko powiedzieć jedno: KOCHAM TĘ POWIEŚĆ! Po raz pierwszy czytałam do rana, aż skończyłam. Potem wracałam wielokrotnie. Przeczytalam całą trylogię, nie przeczytałam prekweli o rodzicach Aleksandra. Poza tym, przeczytałam wszystko tej autorki i czekam na następne jej książki. Wspaniale pisze, balsam dla duszy! Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam! Moim największym skarbem jest egzemplarz "Jeźdźca Miedzianego" podpisany przez autorkę :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja od dawna planuję zabrać się za tę serię, tylko ciągle czasu brakuje...

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Varia czyta , Blogger