16:12

Matki - Brit Bennett

Powieść, która z jednej strony fascynuje i wciąga, a drugiej sprawia, że ogarnia nas wrażenie, że ta historia, gdzieś już kiedyś była...

Młodziutka Nadia zachodzi w ciążę z synem pastora. Chłopak nie chce tego dziecka, więc pomaga jej pozbyć się problemu, przez co oboje tracą do siebie zaufanie. Wszystko zbiega się z momentem wyjazdu na studia. Ucieczka, która miała przynieść rozwiązanie, niczego w gruncie rzeczy nie zmienia, a przeszłość jeszcze przez lata, będzie deptać im po piętach.

W małym miasteczku nic się nie ukryje. Ludzie widzą i słyszą różne rzeczy, a czego nie są pewni i tak sobie dopowiedzą. Czy matka, która popełnia samobójstwo naznaczyła drogę swojej córki? Czy córka, która nie otrzymała słów wyjaśnienia, zdoła uwolnić się od błędów swojej matki?

Brit Bennett stworzyła książkę o matkach, które dokonały innego wyboru. Bez ocen i krytyki, zobrazowała ich trudne relacje oraz dziewczynę, która bezustannie zadaje sobie pytanie "co by było gdyby?".

Ciekawie skonstruowana, opisująca to, co wewnętrznie dzieje się w człowieku - w tym również w mężczyźnie(!). Przyjaźń kontra miłość, samotność, a opozycji nienawiść. Nie jestem w stanie jednoznacznie ocenić tej książki, ale mimo wszystko mi się podobała. 

 Za możliwość lektury dziękuję Wydawnictwu
 http://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazka,1688,3782,strazak.html

Brit Bennett "Matki"
Ilość stron: 352
Wyd. Albatros
Ocena: 4,5/6

5 komentarzy:

 1. Zaintrygowałaś mnie tą historią, więc na pewno rozejrzę się za "Matkami".

  OdpowiedzUsuń
 2. Rzeczywiście jest w niej coś intrygującego. Tytuł do zapamiętania :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ola książki z nami9 czerwca 2017 08:35

  Zapowiada się super!

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię takie historie, jest spora szansa, że mi się spodoba.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Varia czyta , Blogger