08:11

Czy już zasnęłaś - Kathleen Barber


Kilkanaście lat temu mówili o tym wszyscy. Jej ojciec został zamordowany, matka trafiła do sekty, a siostra popadła w narkotykowe zatracenie. Jedyne co wówczas było pewne, to to kto pociągnął za spust. Dziś ta sprawa odżywa na nowo za sprawą podcastu, który nagrywa dziennikarka śledcza. Chce jeszcze raz przyjrzeć się dowodom i sprawdzić czy to, że Warren Cave przez dwanaście lat utrzymuje, że jest niewinny nie jest jednak prawdą.

Czy już zasnęłaś to opowieść o zbrodni, która odżywa za sprawą internetowego show. Przeczytałam ją w jeden dzień i zapewniam, że jest na co czekać. Bohaterowie są ciekawi, sposób prowadzenia narracji nie pozwala na odłożenie lektury na bok, choć szkoda, że samo rozwiązanie nie odbiega od schematu.

Kathleen Barber zabrała się do tematu w bardzo nowoczesny sposób. Książka pełna jest wtrąceń zaczerpniętych z Twittera, wpisów na z Facebooka i świetne oddaje społeczne zainteresowanie tematem - to jak ludzie po swojemu interpretują fakty oraz jak wielką siłę ma zamieszczone w sieci przypuszczenie. Śmiało mogę powiedzieć, że książka trzyma w napięciu oraz ciekawi tym, co wydarzy się dalej, jednak jak już wspomniałam, finału można się domyśleć.

Jeżeli nie szukacie skomplikowanych zagadek i chcecie po prostu przyjemnie spędzić czas Czy już zasnęłaś będzie idealne. Jest to typowa literatura z gatunku chick lit z elementami thrillera psychologicznego,więc dla relaksu i resetu - warto!


Kathleen Barber "Czy już zasnęłaś"
Ilość stron: 352
Wyd. Znak literanova
Ocena: 4/6
Premiera: 3 czerwca 2019 r.

6 komentarzy:

 1. Te elementy thrillera psychologicznego mnie ciekawią, bo jest to mój ulubiony gatunek czytelniczy. 😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tu jest ich sporo. myślę, że będziesz zadowolona.

   Usuń
 2. jeśli Reese Witherspoon bierze się za ekranizację to musi to być dobre :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wielkie kłamstewka w jej wykonaniu było super!

   Usuń
 3. Muszę ją przeczytać. Dlaczego do premiery jest tak daleko?

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Varia czyta , Blogger