08:28

Zawód fotograf - Chris Niedenthal


Coś dla fanów fotografii. Chris Niedenthal o swoich pracach oraz życiu. Jest to wznowienie autobiografii z 2012 roku, uzupełnione o nowe zdjęcia i wydarzenia. Ponad 500 stron angielskiego sarkazmu, dystansu i polskiej nostalgii.

To swego rodzaju podróż do Polski w czasach PRLu, a następnie opis współczesnych, istotnych dla naszej historii wydarzeń. Siłą nośną tytułu są oczywiście zdjęcia, natomiast sam tekst schodzi na drugi plan. Są w nim fragmenty mniej i bardziej interesujące. Opisane prostym językiem i jedynie momentami szkoda, że autor tylko powierzchownie porusza niektóre kwestie, nie kusząc się na ich analizę czy uchylenie rąbka własnych spostrzeżeń. Panuje tu też pewnego rodzaju chaos informacyjny, wydarzenia opisywane są chronologiczne, ale często autor wspomina o kilku w tym samym okresie, mieszając je niejako ze sobą.

Zawód fotograf to portret kraju, który bezustannie liczyć się musi z różnego rodzaju opresjami oraz twórcy, który za pomocą swojego aparatu, utrwalał przeobrażający się świat i jego wielkich ludzi. 


Chris Niedenthal "Zawód fotograf"
Ilość stron: 552
Wyd. Marginesy
Ocena: 5/6

2 komentarze:

  1. Dziękuję za recenzję. Z przyjemnością sięgnę :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Książka zapowiada się bardzo ciekawie. Będę ją miał na uwadze. ��

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Varia czyta , Blogger