09:31

Martwe ciało Mavericka - Anna Kapes


"Był martwy i nowy. Był gotowy. Na tym polegał problem świata, który nie był ani trochę gotowy na Mavericka".

Zabawna lektura na leżak - prosta, nieskomplikowana o mocno irracjonalnym zabarwieniu. Rick Maverick budzi się z wiecznego snu i pojęcia nie ma, co mu się stało. Nie jest ani żywy, ani martwy, a jego najbliższym kompanem staje się robak, czerw dokładniej, Julio Antonio Fernando Antonio de Guillermo Cassivegna (sic!). Wyruszając w świat przyjdzie im poznać wiele dziwnych stworzeń - wiedźm, duchów, starych bogów. Rick da się też omamić umarłej niewieście, w skutek czego powstanie pewna armia żądna krwi... 

Książka Anny Kapes to rozrywka w czystej postaci. Niby fantastyka, której nie lubię, ale w jednej z niewielu akceptowalnych przeze mnie form. Jest w niej dużo sytuacji komediowych, postaci, zwrotów akcji. Miejscami skojarzy się to z twórczością Marta Kisiel, jednak świat Marty osadzony jest w rzeczywistości, a Anna kreuje wszystko od zera. 

Coś innego, coś nowego. Przy okazji brawa za okładkę.

Anna Kapes "Martwe ciało Mavericka"
Ilość stron: 312
Wyd. Novae Res
Ocena: 4,5/6

6 komentarzy:

 1. Jak sama napisałaś jest to ksiażka bardzo specyficzna i dziwna, a takie właśnie pozycję najbardziej sobie cenię. Mam nadzieję na przeczytanie jej w niedalekiej przyszłosći.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ta książka jest jak niebezpieczna mieszanka najlepszych motywów znanych z fantasy, horroru i komedii. I to mieszanka, która może zaraz wybuchnąć i której lektura jest czystą przyjemnością! Świetna recenzja i przyłączamy się do poleceń - warto szczególnie na leżak w wakacje!

  OdpowiedzUsuń
 3. Muszę zwrócić uwagę na tą książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Brzmi intrygująco, dlatego rzucę na nią okiem! :) Jak zwykle ciekawa okładka przy wydaniu Novae Res.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ola książki z nami28 czerwca 2017 10:22

  Jeśli coś choćby zbliża się do Marty Kisiel, to muszę to przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 6. Okładka kojarzy mi się z filmem Martwe zło. Wyczuwam tu też podobny rodzaj humoru.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Varia czyta , Blogger