07:32

Infekcja - Graham Masterton


Ostatni, finałowy tom słynnego cyklu Manitou. Harry Ersklin, mimo swojego wieku, nadal pała się wróżbiarstwem. Pewnego dnia karty przepowiadają mu katastrofę, która niechybnie ma się wydarzyć. Stojąc w konflikcie z prawem i generalnie nie mając wiele do stracenia, kolejny raz postanawia stoczyć walkę z indiańskimi duchami.

Tym razem złe moce odzwierciedlają się w szalejącej epidemii. Ludzie spluwający krwią i nawołujący by zabrali to od nich. Chorymi zajmuje się epidemiolog Anna Grey, jedna z kluczowych postaci w książce, która choć przeczy to jej naturze, daje się przekonać, że podłoże epidemii leży w świecie nadprzyrodzonym. Tu jej losy krzyżują się z Harrym i kolejny raz zaczyna się walka z demonami.

Infekcja to zacne zakończenie serii. Historia, która przez setek stron wspinała się na wyżyny i sromotnie z nich spadała, uzyskała wreszcie solidną puentę. Masterton w tym tomie wynagradza nam niedociągnięcia poprzednich historii. Jest tempo, jest akcja i zdecydowanie mniej niedorzeczności. Podoba mi się też motyw z zakonnicami, które zapowiadają nadejście epidemii.

Sądzę, że miłośników nie trzeba przekonywać. Bardzo dobry finał indiańskiej serii.

Za możliwość lektury dziękuję Wydawnictwu
http://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazka,1741,3963,365-dni-cudownosci.html 
Graham Masterton "Infekcja"
Ilość stron: 408
Wyd. Albatros
Ocena: 4/6

5 komentarzy:

 1. Twórczość tej autorki jeszcze przede mną, ale jestem jej bardzo ciekawa. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Fabuła książki wydaje się być oryginalna, a przyciągająca wzrok okładka jeszcze bardziej mnie zachęca żeby w przyszłości sięgnąć po tą książkę :) Bardzo dobrze napisana recenzja!

  https://books-from-whole-world.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Oj, nie dla mnie tym razem :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Znam, ale Graham jest dla mnie zbyt brutalny. Wolę obyczajową finezję Kinga.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Varia czyta , Blogger