08:47

Stephen King: Instrukcja obsługi - Robert Ziębiński

Pisarz, którego chyba nikomu przedstawiać nie trzeba. Autor komiksów, opowiadań, scenariuszy. Jego twórczość na stałe wpisała się w popkulturę, co więcej zaczęła nadawać jej określony kierunek i kształt. 

Sama fanką Stephena Kinga bym się nie nazwała. Wiem o nim zdecydowanie zbyt mało, a i książek na koncie nie mam za wiele. Nie zmienia to jednak faktu, że ta postać niesamowicie mnie fascynuje i z ogromną przyjemnością dowiedziałam się o niej zupełnie nowych rzeczy (mnóstwa rzeczy!). 

Stephen King: Instrukcja obsługi to obszerny i skrupulatnie przygotowany przewodnik, po twórczości amerykańskiego pisarza. To zbiór zarówno wszystkich jego książek, jak i ich ekranizacji, tomów opowiadań, a nawet powieści wydawanych pod pseudonimem Richarda Bachmana. Robert Ziębiński w swych analizach wykracza dużo dalej niż zarys fabuły. Są to mini historie powstawania poszczególnych książek, odniesienia do jego biografii, życia rodzinnego oraz używek. Również wywiady ze współtwórcami, aktorami, polskimi pisarzami.

Jak do tej pory koło Kinga przechodziłam w zasadzie obojętnie - gdy była okazja czytać, to czytałam, specjalnie jednak nie szukając - tak obecnie mam listę pięciu powieści na już i na natychmiast. Pierwszy jest Worek kości (zdaniem Ziębińskiego jedna z najlepszych współczesnych powieści gotyckich, jakie powstały) i nie mogę się go doczekać.

Fantastyczna, wyczerpująca, inspirująca i co ważne - łatwa w przyswojeniu. Polecam, genialna rzecz!

Za możliwość lektury dziękuję Wydawnictwu
http://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazka,46,4149,bastion.html

Robert Ziębiński "Stephen King: Instrukcja obsługi"
Ilość stron: 576
Wyd. Albatros
Ocena: 5/6

3 komentarze:

Copyright © Varia czyta , Blogger