06:55

Matka - S.E. Lynes

Kim jest matka? Czy tą która nas wychowała? Urodziła? A może w pewnym momencie, po prostu pokochała? Gdzie leżą granice matczynej miłości i jak wiele w imię tego uczucia, jesteśmy w stanie zrobić?

Christopher od zawsze czuł wokół siebie coś, jak gdyby pętlę, zaciskającą się, gdy tylko pozwalał swoim myślom, swobodnie odpłynąć. Dziś już wie, że wszystko przez to, że za dziecka został adoptowany. I choć rodzina nigdy nie dała mu odczuć, że jest inny, on mimo wszystko izolował się od bliskich. Dziś w dniu osiemnastych urodzin wypełnił dokumenty i rozpoczął swoją podróż. Drogę do poznania historii, a może raczej do zatracenia się w marzeniu...

Jak pisze sama autorka, Matka to książka o głębokiej potrzebie przynależności i świadomości tego, kim się jest. Myślę, że śmiało można to też nazwać książką o obsesji, o pragnieniu, które zaślepia zdrowy rozsądek oraz prowadzi do tragedii.

S.E. Lynes genialnie snuje swoją opowieść. Właściwie biorąc książkę do ręki, spodziewałam zupełnie innej historii niż ta, która w finale się wyłoniła - jednak zmiana ta wypada, wyłącznie na jej korzyść. Osobowość Christophera, jego myśli, czyny... Cały rys tej postaci, to jak powoli wnikamy w jego psychikę - tego nie da się opisać, to po prostu trzeba odczuć.

Matka to powieść będąca dla mnie wielką niespodzianką. Fascynuje, przeraża, osacza historią.

S.E. Lynes "Matka"
Ilość stron: 324
Wyd. Vesper
Ocena: 4/6

3 komentarze:

  1. Jest to jedna z tych książek, którą bardzo chciałabym przeczytać. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Chętnie przeczytam. Lubie takie psychologiczno-dramatyczne ksiazki.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Varia czyta , Blogger