07:58

Jak uratować świat - Areta Szpura

Kiedy jedna założycielek odzieżowej firmy Local Heros postanawia zmienić branżę i zająć się ochroną środowiska, to znak, że sprawa staje się poważna. W końcu moda to jedna z najlepiej rozwijających się i przynoszących zyski gałęzi przemysłu, ale dla Arety są rzeczy ważne i ważniejsze oraz takie, z którymi absolutnie dłużej nie możemy zwlekać.

Jak uratować świat to książka pełna merytorycznych rad i konkretnych rozwiązań na rodzące się problemy. Areta nie wypowiada się na tematy, której dla niej samej bywają trudne - chętnie oddaje głos ekspertom, którzy najlepiej znają się na danej kwestii i w rozumiały oraz przejrzysty sposób, kreślą obraz danej sytuacji. Co jednak ważne, autorka daleka jest od popadania w skrajność i świetnie rozumie, że wielkich zmian nie da się wprowadzić od razu. 

Jak uratować świat to właściwie mały instruktarz życia oraz prowadzenia domu. Prócz dobrych nawyków dla środowiska uczy nas przede wszystkim zaradności i przydatnych trików chociażby w radzeniu sobie z plamami czy planowaniem posiłków. W skład kolejnych rozdziałów wchodzą zarówno kulinarne przepisy, jak i opisy składu tkanin, różnych środków transportu, a nawet pomysły jak się organizować i zachęcać innych do wspólnego działania. Mocną stroną książki jest też jej wydanie - kolorowe, przejrzyste i od razu nasuwające skojarzenia z recyklingiem.

Według mnie - obowiązkowa lektura dla każdego mieszkańca Ziemi.

Areta Szpura "Jak uratować świat"
Ilość stron: 304
Wyd. W.A.B.
Ocena: 5/6

5 komentarzy:

 1. Świetna książka, tytuł zapisuję :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ważna książka, z którą chętnie się zapoznam. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. W tekście jest błąd. Instruktaż, a nie instruktarz....

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo polecam za trzeźwe myślenie i użyteczne rady.

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetnie napisany artykuł. Mam nadzieję, że będzie ich więcej.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Varia czyta , Blogger